fanavaran
آخرین اخبار
   
  کد خبر : 63002
  تاریخ انتشار : 27 آبان 1393 11:58
  تعداد بازدید : 646

  رییس کل گمرک ایران:

  توسعه سامانه جامع مهم ترین برنامه گمرک است

  رییس کل گمرک ایران گفت: سامانه جامع امور گمرکی، مهم ترین و اصلی ترین برنامه گمرک است که همه مدیران و کارکنان سازمان باید برای توسعه و تکمیل آن تلاش کنند.

   روابط عمومی گمرک- مسعود کرباسیان افزود: نتایج و دستاوردهای این سامانه در مدت کوتاهی که از آغاز اجرای آن می گذرد نشان داده که گمرک تنها با استفاده از ابزارها و تکنولوژی های مدرن است که می تواند نقش و مسوولیت خود را در تسهیل و توسعه تجارت خارجی به نحو احسن انجام دهد.وی اضافه کرد: به عبارت دیگر روش ها و شیوه های قدیمی و سنتی دیگر جوابگوی نیازها و توقعات امروزی فعالان جامعه تجاری نیست، بنابراین راه اندازی و توسعه سامانه جامع امور گمرکی و پروژه های مختلف آن از جمله سامانه اظهار از راه دور در همه گمرکات کشور الزامی ویک تکلیف به شمار می آید.
  رییس کل گمرک ایران گفت: گمرکی که شاهراه ارتباطی ایران با کشورهای اروپایی است باید قوانین و مقررات و سازو کارهای اجرایی آن نیز بین المللی ومطابق با استانداردهای قابل قبول باشد.
  کرباسیان تصریح کرد: بهترین راه برای پاسخگویی به انتظارات عاملان اقتصادی و ذی نفعان گمرک و همچنین همسویی با تحولات جامعه بین المللی، اجرای طرح ها و برنامه ‎های مبتنی بر فناوری های جدید اطلاعاتی و ارتباطی از جمله سامانه های الکترونیکی در گمرک است و ما از همه مدیران می خواهیم که این کار را همچنان در اولویت برنامه های خود قرار دهد.


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :