آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 62998
تاریخ انتشار : 27 آبان 1393 11:55
تعداد بازدید : 671

ابزاری برای مسدودکردن دسترسی سامانه های جاسوسی به شبکه کاربران

به تازگی ابزاری برای کاربران شبکه ابداع شده است که دسترسی سامانه های جاسوسی به شبکه وای فای کاربران را بنا بر انتخاب خودشان مسدود می کند.


ایسنا- این دستگاه جدید که Cyborg Unplug نام دارد  ارتباط تمام ابزارهای موردهدف را از هر شبکه ای که کاربر با آن در ارتباط است را قطع می کند.
ابزار ابداعی به دنبال شناسایی سیستم هایی است که کاربر آن ها را از دسترسی به شبکه اش منع کرده است. این فناوری با شناسایی چنین سیستم های جاسوسی پیغام هشدار می دهد و جریانی از سیگنال های ویژه را برای قطع ارتباط آن ها با شبکه کاربر ارسال می کند.
هنگامی که یک ابزار شناسایی می شود، روتر پیغام هشدار می دهد و ابزار موردهدف به طور خودکار از شبکه قطع می شود. هشدارها بسته به مدل روتر یا توسط صدای رادیویی یا ال ای دی های جرقه زننده داده می شوند.
این ابزار جدید در دو مدل عرضه می شود: مدل Territory Mode که ارتباط ابزار جاسوسی موردهدف را از شبکه انتخاب شده کاربر قطع می کند.
مدل دیگر All Out Mode است که  ابزار موردهدف را از تمامی شبکه هایی که به آن متصل هستند، قطع می کند.
سازنده این فناوری اعلام کرده است که روتر ابداعی برای حالت هایی که کنترل شدید روی شبکه بی سیم محلی وجود دارد، طراحی نشده بلکه برای شبکه هایی مانند مدرسه، رستوران یا دفاتر اداری خلق شده که تعداد زیادی از افراد از آن ها استفاده می کنند.
 این مکان ها یا شبکه وای فای باز به کاربران ارائه می دهند یا این که به آن ها رمز عبور می دهند.
سامانه Cyborg Unplug همچنین به افراد امکان مسدودکردن ابزار انتخابی شان را می دهد به طور مثال، آن ها می توانند به گوشی های هوشمند اجازه دسترسی به شبکه وای فای خود را بدهند اما به ابزار عینک گوگل چنین امکانی ندهند.دو مدل فناوری ابداعی سال آینده با بهای 50 و 100 دلار در دسترس خواهند بود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :