آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 62899
تاریخ انتشار : 26 آبان 1393 11:40
تعداد بازدید : 1324

برگزاری هم زمان استارتاپ ویکند جهانی در 5 شهر ایران

حمیدرضا احمدی، معاون اجرایی استارتاپ ویکند ایران، گفت: هرساله در 140 کشور جهان، هفته جهانی کارآفرینی جشن گرفته می شود. یکی از برنامه هایی که در این هفته برگزار می شود، استارتاپ ویکند است. در ایران هم همزمان با دنیا استارتاپ ویکند در حال برگزاری است.

ایرنا- وی افزود: این برنامه در پنج شهر تهران، اصفهان، قزوین، ساری و مشهد انجام می شود. برندگان هر شهر به صورت منطقه ای و سپس جهانی می توانند رقابت داشته باشند و در آخر برنده جهانی انتخاب می شود.
احمدی توضیح داد: هر گروه یک ویدئوی 60 ثانیه ای می سازد و این ویدئوها برای رای گیری روی سایت به نمایش درمی آیند. مردم به آنها رای می دهند و لیست نهایی رای مردم به دست داورها داده می شود. یعنی رای مردم کاندیداها را مشخص می کند و بعد داورها به قضاوت می نشینند.
 معاون اجرایی استارتاپ ویکند ایران گفت: استارتاپ ویکند تهران هم به مناسبت هفته کارآفرینی از 28 تا 30 آبان ماه در دانشگاه امیرکبیر برگزار می شود. حامیان مطرحی این رویداد را پشتیبانی می کنند، از جمله مرکز شتابدهی و نوآوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری که حامی اصلی این برنامه است.
برگزار کننده استارتاپ ویکند تهران، افزود: بیشتر شرکت کنندگان این استارتاپ ویکند برنامه نویسان موبایل هستند. پس تم ویژه این رویداد را برنامه نویسی برای موبایل قرار دادیم. از این رو، ایده هایی که داده می شود مبتنی بر نرم افزار موبایل هستند.
در خبری دیگر استارتاپ ویکند ساری همزمان با هفته جهانی کارآفرینی برای نخستین بار به صورت جهانی از 28 تا 30 آبان ماه برگزار می شود.
به گفته مسئول برگزاری استارتاپ ویکند ساری، آلیستر شفرد از کشور انگلستان به عنوان نماینده جهانی رویداد استارتاپ ویکند حضور خواهند داشت.
وی افزود: شپرد یکی از پژوهشگران و مهندسین بخش کارآفرینی دانشگاه استنفورد نیز هست و هم اکنون رییس هیات مدیره انجمن Kitesurfing و استاد مهمان در دانشگاه هایBristol ، Exeter و Southampton است. این نماینده جهانی تا به حال در بیش از 20 رویداد استارتاپ ویکند در نقاط مختلف جهان به عنوان تسهیل گر (Facilitator) حضور داشته است.
مسئول برگزاری استارتاپ ویکند ساری گفت: تاکنون 54 نفر ثبت نام کرده اند که تا روز برگزاری این تعداد به 100 نفر خواهد رسید. این در حالی است که کسانی که از ما درخواست تخفیف برای شرکت در این استارتاپ را کرده اند بیشتر از این تعداد بوده است.
مسئول برگزاری استارتاپ ویکند ساری افزود: پیش از این در ساری استارتاپ ویکند برگزار شده بود، اما این نخستین بار است که به طور جهانی برگزار
می شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :