آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 62894
تاریخ انتشار : 26 آبان 1393 11:15
تعداد بازدید : 1012

وزارت ورزش سایت همسرگزینی راه می اندازد

معاون ساماندهی امور جوانان در خصوص فعالیت غیر مجاز سایت های همسریابی گفت: متاسفانه این سایت ها هم اکنون به صورت غیر مجاز در کشور در حال فعالیت هستند که البته از طرف پلیس فتا با متخلفان در این زمینه برخوردهای قانونی انجام می شود.


خبرگزاری فارس- محمد گلزاری افزود: وزارت ورزش و جوانان و دفتر ازدواج و تعالی خانواده وزارت ورزش و جوانان به عنوان یکی از متولیان حوزه جوان برای مقابله با اینگونه سایت ها و توقف فعالیت آنها در نظر دارد سایت همسان گزینی را با همکاری سایت تبیان و با اتصال به مراکز مشاوره ازدواج راه اندازی کند.
معاون ساماندهی امور جوانان گفت: این سایت صرفا به معرفی افراد به یکدیگر بسنده نمی کند و به مراکز مجاز مشاوره ازدواج ارتباط داده می شوند تا بتوانند تا مرحله ازدواج آنها را همراهی کنند و البته حضور خانواده ها در کنار جوانان از جمله مواردی است که در این سایت ها به آن توجه می شود.
معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان گفت: اینکه هم اکنون 300 سایت غیر مجاز همسریابی در فضای مجازی مشغول فعالیت هستند سبب شده است تا آسیب های اجتماعی زیادی در کمین جوانان باشد و متاسفانه شاهد هستیم بسیاری از این سایت ها تنها عنوان همسریابی دارند و تحت این عنوان فعالیت های دیگری را انجام می دهند.
گلزاری افزود: امیدوار هستیم با توجه به نیاز جامعه کنونی راه اندازی سایت همسان گزینی بتواند راهکاری برای مقابله با فعالیت این سایت ها باشد چراکه فعالیت آنها در سایه عدم وجود سایت های مجاز اتفاق افتاده است.
وی افزود: کل فرهنگ جامعه جوان ما به سمت ازدواج های دائم و سنتی تمایل دارد و تمایل به ازدواج ها از طریق فضای مجازی کم است.سهیلا کوشا استاد دانشگاه نیز در این باره گفت: فعالیت سایت های غیرمجاز همسریابی اگر به صورت جدی مورد پیگیری و توجه مسوولان حوزه جوانان قرار نگیرد می تواند عواقب زیادی برای جوانان داشته باشد که از جمله این موارد ازدواج های ناپایدار در جامعه است.
وی افزود: با گسترش وسایل ارتباطی و نرم افزاری مانند وایبر و شبکه های اجتماعی فعالیت سایت های همسریابی آسیب های بیشتری را برای خانواده ها و جوانان به دنبال دارد چرا که اگر فعالیت آنها قانونی نشود افراد هیچگونه تعهدی در مقابل یکدیگر نخواهند داشت و اطلاعاتی که از آنها نیز در فضای مجازی منتشر می شود قطعا اطلاعات صحیحی نخواهد بود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :