آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 62866
تاریخ انتشار : 25 آبان 1393 12:8
تعداد بازدید : 803

سایت زوج یابی که کاربر جعلی می ساخت

یک وب سایت زوج یابی در ایالات متحده برای جذب مخاطبین بیشتر به ساخت پروفایل های جعلی دست زده بود تا با دادن امید واهی به کاربران خود آنها را برای پرداخت حق عضویت سالانه تشویق کنند.

ایتنا- سایت های زوج یابی به عنوان مراکزی بسیار ناامن برای آشنا شدن برای دیگر افراد به حساب می آیند زیرا هیچ نظارتی بر صحت داده های وارد شده در این مراکز نیست. یک شرکت بزرگ که چندین وب سایت زوج یابی را مدیریت می کند نیز با استفاده از همین موضوع به سراغ ساختن تعداد یادی پروفایل جعلی با تصاویری از افراد بسیار زیبا رفته بود و با ارایه درخواست آشنایی توسط این پروفایل ها به کاربران خود، آنها را به امید آشنایی با یک فرد زیبا در این وب سایت ها به پرداخت حق عضویت تهییج
می کرده است. این سایت ها هزینه سالانه بین ۱۰ تا ۲۰ دلار را از هر کاربر دریافت می کنند ولی با این شرایط، دادگاه فدرال آمریکا ضمن شناسایی این پروفایل های جعلی به سراغ شرکتی که مدیریت این سایت ها را بر عهده داشته رفته و یک جریمه چند صد میلیون دلاری را برای این شرکت ها در نظر گرفتند. ولی نکته مهم اینجاست که این سایت ها هنوز بسته نشده اند و در کنار آن نیز این جریمه مالی به جیب کاربران بازنخواهد گشت و تنها دولت آمریکا از این نظر با سود روبرو شده است و بازنده اصلی بازهم افرادی بوده اند که به این سایت ها اعتماد کرده اند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :