آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 62853
تاریخ انتشار : 25 آبان 1393 11:52
تعداد بازدید : 733

رییس سازمان توسعه تجارت:

ثبت سفارش غیرحضوری واردات به زودی اجرا می‎شود

رییس سازمان توسعه تجارت گفت: طرح ثبت سفارش واردات غیر حضوری در آینده ای نزدیک اجرا خواهد شد.


ایسنا- ولی اله افخمی راد افزود: در حال حاضر ثبت سفارش برای نیمی از اقلام وارداتی کشور کاملا به صورت آنلاین انجام می شود به گونه ای که تجار و بازرگانانی که در زمینه واردات کالا کار می کنند نیازی به حضور فیزیکی در سازمان های صنعت، معدن و تجارت استان ها و سازمان توسعه تجارت کشور ندارند و از دفتر کار خود می توانند ثبت سفارش خود را انجام دهند.
وی گفت: بازرگانان و واردکنندگان می توانند اطلاعات مورد نیاز خود برای ثبت سفارش را در سامانه مورد نظر وارد کنند و پس از پرداخت هزینه های مورد نیاز از طریق سیستم بانکی برای ترخیص کالای خود به گمرک مراجعه کنند.  رییس سازمان توسعه تجارت ادامه داد: امیدواریم در آینده نزدیک باقی مانده کالاهای وارداتی را نیز به گونه ای ساماندهی کنیم تا ثبت سفارش آنها بدون نیاز به حضور فیزیکی واردکنندگان صورت گیرد.گرچه نمی توان بازه زمانی خاصی برای اجرای کامل این طرح ارایه داد، اما پس از فراهم شدن شرایط مابقی کالاها نیز مشمول همین طرح می شوند.
افخمی راد تاکید کرد: هرچه بتوانیم از اسناد و بروکراسی های مورد نیاز برای واردات حذف کنیم در واقع هزینه و زمان انجام فعالیت و تجارت را برای واردکنندگان کاهش داده و تسهیل کرده ایم.
وی همچنین اعلام کرد: تراز تجاری کشور طی هفت ماهه گذشته منفی سه میلیارد دلار بوده است به گونه ای که طی این مدت 27 میلیارد دلار صادرات غیر نفتی و 30 میلیارد دلار واردات غیر نفتی داشته ایم که این نشان می دهد وضعیت تراز تجاری ایران رو به بهبود است.
افخمی راد با بیان اینکه آخرین وضعیت تعرفه های ترجیحی را با ترکیه در دستور کار قرار داده ایم، گفت: امیدواریم با توجه به تصویب این طرح در مجلس ترکیه و ابلاغ آن از سوی دولت این کشور تعرفه های ترجیحی تجارت با ترکیه از ابتدای سال میلادی جدید (حدود 50 روز آینده) عملیاتی شود. وی افزود: برنامه دولت تدبیر و امید این است که تا می تواند توافق نامه های تجارت ترجیحی با کشورهای مختلف به ویژه کشورهای همسایه امضا کند تا بازار تجارت برای کشورهای مورد نظر باز شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :