آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 6225
تاریخ انتشار : 30 بهمن 1390 9:20
تعداد بازدید : 1503

مقاله باران اولین همایش بانکداری الکترونیکی

در اولین همایش بین المللی بانکداری الکترونیکی و نظام های پرداخت علاوه بر رییس کل و دبیر کل بانک مرکزی و کارشناسان متعدد شش تن از مدیران عامل بانک ها به سخنرانی و ارایه مقاله خواهند پرداخت. همچنین کارشناسانی چون محمد هادی مهدویان، پرویز عقیلی کرمانی، بیژن بیدآباد و احمد عزیزی به ارایه مقاله می پردازند.

فناوران- در اولین همایش بین‌المللی بانکداری الکترونیکی و نظام‌های پرداخت علاوه بر رییس کل و دبیر کل بانک مرکزی و کارشناسان متعدد  مدیران‌عامل بانک‌ها که عبارتند از ولی‌الله سیف، مدیرعامل بانک کارآفرین، رامین پاشایی فام، مدیرعامل بانک سپه مجید قاسمی، ‌‌مدیرعامل بانک پاسارگاد، جلال رسول اف، مدیرعامل بانک تات، محمد طالبی، مدیرعامل بانک کشاورزی و عبد الناصر همتی، مدیرعامل بانک سینا سخنرانی می‌‌کنند.
 همچنین فرهاد نیلی رییس پژوهشکده پولی و بانکی،  امیر حسین امین آزاد،مدیرکل مقررات، مجوزهای بانکی و مبارزه با پولشویی بانک مرکزی، ناصر حکیمی،مدیر اداره نظام‌های پرداخت بانک مرکزی،  علیرضا عیدی مراد، مدیرعامل شرکت ملی انفورماتیک، سید ابوطالب نجفی، مدیرعامل شرکت خدمات انفورماتیک، ولی‌الله فاطمی، مدیرعامل شرکت توسن و سید مجید میرکبیری، مدیرعامل شرکت کارت اعتباری ایران کیش پشت تریبون رفته و نکاتی را عنوان می‌‌کنند. آغازگر سخنرانی‌ها محمود بهمنی، رییس کل بانک مرکزی است.
بنابراین گزارش امروز در روز اول همایش در قالب هشت نشست بیش از 29 مقاله و سخنرانی ارایه می‌‌شود که این نشست‌ها به صورت همزمان بین ساعت 13:45 تا 16:30 دقیقه خواهد بود که  در هر نشست بین سه تا چهار مقاله و سخنرانی پیش بینی و در پایان هر نشست نیز پرسش و پاسخ گنجانده شده است. برخی سخنرانی‌ها، ارایه مقالات و میزگردها به شرح زیر است.
چالش‌ها و افق‌های پیش رو
چالش‌ها و افق پیش رو عنوان اولین نشست همایش  است که ولی الله سیف و محمد رضا شجاع الدینی، اعضای هیات رییسه این نشست خواهند بود.
در این نشست رامین پاشایی فام،مدیرعامل بانک سپه با به کارگیری فناوری اطلاعات و ایجاد زیرساخت‌های لازم در بانکداری الکترونیکی سخن خواهد گفت.
سپس مجید قاسمی، مدیرعامل بانک پاسارگاد  سخنرانی خواهد کرد و در آخر نیز جلال رسول اف، مدیرعامل بانک تات در خصوص بانکداری الکترونیکی، دستاوردها، چالش‌ها و افق آینده به سخنرانی خواهد پرداخت.
توسعه زیرساخت‌ها
عنوان نشست دوم توسعه زیرساخت‌ها نام دارد که اعضای هیات رییسه این نشست پرویز عقیلی کرمانی و احمد عزیزی هستند.
محمد طالبی، مدیرعامل بانک کشاورزی در این نشست سخن می‌‌گوید و سپس ولی الله فاطمی، مدیرعامل شرکت توسن در حوزه شاخص‌های توسعه بانکداری الکترونیکی پشت تریبون می‌‌رود.
سید مجید میرکبیری،مدیرعامل شرکت کارت اعتباری ایران کیش، سخنران سوم نشست است که درباره طرح واحد پرداخت اروپا SEPA  به سخنرانی خواهد پرداخت.
ابعاد فقهی حقوقی بانکداری الکترونیکی
عنوان نشست سوم، ابعاد فقهی حقوقی بانکداری الکترونیکی است که اعضای هیات رییسه این نشست را  احمد مجتهد و مصطفی السان تشکیل می‌‌دهند.
بیژن بیدآباد، اجزای سیستم یکپارچه بانکداری مشارکت در سود و زیان راستین  را بررسی خواهد کرد. سپس عبدالله خدابخشی، مقاله مسوولیت مدنی بانک و موسسات اعتباری و بررسی رویه قضایی راجع به خروج غیرقانونی وجه از حساب سپرده را بررسی می‌‌کند. حمید قنبری درباره معکوس کردن بار اثبات دعوی در بانکداری الکترونیکی سخنرانی خواهد داشت.
توسعه بانکداری الکترونیکی
عنوان نشست چهارم، « توسعه بانکداری الکترونیکی»  است که علی ارشدی  و مهران شریفی اعضای هیات رییسه نشست هستند.
تورج صادقی درباه شاخص‌های پذیرش و توسعه بانکداری الکترونیکی در ایران (با نگاهی به تجارب سایر کشورها) سخن خواهد گفت و احسان رسولی‌نژاد، پیش‌بینی رشد بانکداری الکترونیکی در ایران با استفاده از شبکه عصبی مصنوعی  را مرور خواهد کرد.        
سپس محمد‌هاشم نوروز، عوامل اصلی پذیرش بانکداری الکترونیکی و مقایسه ایران و هند را بررسی می‌‌کند. بعد از آن احمد اسدزاده، تاثیر فناوری اطلاعات و ارتباطات ICT بر روی سودآوری بانک‌های منتخب ایران را تحلیل خواهد کرد.
رضایت و اعتماد کاربران، نظام‌های پرداخت خرد، بانکداری الکترونیکی و مدیریت ریسک و بانکداری الکترونیکی و زیرساخت‌ها عناوین سایر نشست‌هاست که برگزار خواهند شد.
در عین حال میزگرد‌های بانکداری یکپارچه (Core Banking) و چالش‌های نظارتی و توسعه بانکداری الکترونیکی هم تشکیل می‌‌شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :