fanavaran
آخرین اخبار
   
  کد خبر : 6219
  تاریخ انتشار : 30 بهمن 1390 9:10
  تعداد بازدید : 288

  وزیر صنعت، معدن و تجارت:

  اجرای موفق برنامه پنجم نیازمند برنامه ریزی یکپارچه است

  وزیر صنعت، معدن و تجارت معتقد است: برای اجرای موفق برنامه پنجم توسعه باید معاونت نظارت راهبردی ریاست جمهوری، نگاه و ساختار یکپارچه برنامه ریزی و کنترل ایجاد کند.

  ایرنا- مهدی غضنفری، در همایش برنامه پنجم توسعه با بیان اینكه ساختار تكه پاره كنونی برنامه‌ریزی كشور از گذشته به جای مانده، عنوان كرد: علاوه بر اینكه تلاش‌های بسیاری برای یكپارچه‌سازی صورت گرفته اما هنوز دراین خصوص دچار نقصان و كاهش هستیم.
  وی دراین همایش كه معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی ریاست جمهوری میزبان آن بود، تاكید كرد: حوزه برنامه‌ریزی كشور در گذشته به معجونی تبدیل شده بود كه با آن سیستم انجام وظایف برنامه‌ریزی كشور به دلیل موانع بسیار به سختی امكان‌پذیر بود و حتی در مواردی رسیدن به اهداف
   نامیسر می‌شد.
  غضنفری با بیان اینكه در زمان حاضر تلاش‌ها برای ارایه بهبود وضعیت موجود انجام می‌شود، گفت: اما همچنان با مشكلات بساری مواجه هستیم.
  وزیر صنعت، معدن و تجارت در توضیح مطالب خود عنوان كرد: با ساختار تكه پاره‌ای به نام برنامه‌ریزی مواجه هستیم كه نشان دهنده آن است كه نهاد برنامه‌ریزی در بسیاری از تصمیمات همچون سفرهای استانی نقشی را عهده‌دار نیست.
  غضنفری سپس گفت: در سفرهای استانی باید حوزه برنامه‌ریزی كشور فعال شود و پروژه‌های استانی را برای عملیاتی شدن
   كمك كند.
  وزیر صنعت، معدن و تجارت ادامه داد: به نظر می‌رسد مغزهای متفكر در حوزه برنامه‌ریزی باید برای آینده كشور ترسیم كلی بنویسند و بعد آن را به برنامه‌هایی همچون برنامه پنجم وبرنامه‌های كوچك تقسیم شود و هر وزیردر راستای برنامه كلی حركت كند.
  غضنفری با ابراز تاسف از آنچه كه حوزه برنامه‌ریزی كشور از تصمیم گیری‌های كلان جا مانده است، افزود: همین امر باعث می شود تا رییس جمهوری با تعیین دستیار ویژه به آن ساختار ناموفق برای بررسی یك هزار و 500 طرح و پروژه ساختار جدیدی به این مجموعه می دهد.


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :