آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 6209
تاریخ انتشار : 30 بهمن 1390 8:52
تعداد بازدید : 578

امکان برقراری ارتباط تصویری از طریق تلفن ثابت باید فراهم شود

معاون سابق وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: درحالی که رگولاتوری مجوز برقراری ارتباطات تصویری از طریق تلفن همراه را به اپراتور سوم ارایه کرده است، این امکان نیز باید برای تلفن ثابت در نظر گرفته شود.

موبنا- کمال محامد پور با اشاره به تدوین آیین نامه‌های مرتبط برای برقراری مکالمات تصویری، افزود: چنانچه مجوز برقراری ارتباط تصویری برای تلفن همراه از سوی رگولاتوری صادر شده، این امکان باید برای تلفن ثابت نیز فراهم شود.
وی گفت: چنانچه مسایل فرهنگی و اجتماعی برقراری ارتباط تصویری از طریق تلفن همراه حل شده است و اپراتور سوم با واگذاری سیم‌کارت‌های نسل سوم خود این امکان را برای کاربران تلفن همراه ایجاد کند و در نهایت این قابلیت باید برای خطوط تلفن ثابت نیر فراهم شود.
محامد پور عنوان کرد: این درحالی است که حل مشکلات فرهنگی برقراری ارتباط تصویری از طریق تلفن ثابت درمقایسه با تلفن همراه به مراتب ساده‌تر است.
وی گفت: البته ارایه این امکان به مشترکان تلفن ثابت به سیاست‌های سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی بستگی دارد.
گفتنی است، ‌اپراتور سوم با واگذاری سیم‌کارت‌های نسل سوم می‌خواهد برای نخستین بار قابلیت مکالمه تصویری را برای مشترکان تلفن همراه فراهم کند. این در حالی است که چندی پیش برخی از اپراتورهای  خصوصی تلفن ثابت از واگذاری تلفن‌های تصویری در برخی از شهرهای کشورخبر داده بودند که در شرایط حاضر به دلیل عدم ارایه مجوزهای لازم از سوی رگولاتوری این واگذاری‌ها متوقف شده است.
این درحالی است که برخی از کارشناسان اجتماعی بر این باورند، برقراری ارتباط تصویری از طریق  تلفن ثابت و همراه بدون فرهنگ سازی قابل قبول می‌تواند اثرات جبران ناپذیری با خود به همراه داشته باشد. بر همین اساس ابتدا باید قوانین و آیین نامه‌های جامع و کاملی در این خصوص تصویب شود سپس سرویس‌های ارزش افزوده به کاربران ارایه شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :