آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 61860
تاریخ انتشار : 7 آبان 1393 11:50
تعداد بازدید : 1006

دریافت کارمزد از کارتخوان ها مسکوت ماند

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان حضور وزیر اقتصاد در جلسه دیروز این کمیسیون گفت: بناست از آقای طیب نیا درباره نرخ سود بانکی، سهام عدالت، دریافت کارمزد از پذیرنده و سازمان مدیریت سؤال شود.
تسنیم - عبدالکریم رجبی در خصوص جلسه دیروز کمیسیون اقتصادی با حضور وزیر امور اقتصادی و دارایی، اظهار داشت: البته از آنجایی که این جلسه بنا بود هفته قبل برگزار شود ولی در آخرین دقایق اعلام شد که برای وزیر جلسه ای فوری پیش آمده این جلسه به امروز موکول شد.
وی با بیان اینکه عمده سوالات از وزیر اقتصاد درباره سهام عدالت، نظام بانکی و کارمزدهاست، افزود: یکی از سوالات اصلی تخلفاتی است که از سوی بانک ها در حوزه نرخ سود شاهد هستیم و علاوه بر آن قرار است وزیر درباره زمان تغییر نرخ سود متناسب با کاهش نرخ تورم نیز توضیحاتی را ارائه دهد.
این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس همچنین درباره طرح بانک مرکزی برای دریافت کارمزد از پذیرنده ها، گفت: وزیر اقتصاد قبلاً قول داده بود که این موضوع طوری به سرانجام برسد که فشاری به مردم وارد نشود البته این طرح برای بررسی بیشتر به شورای پول و اعتبار ارائه شده و فعلاً مسکوت مانده است.
رجبی به اخبار احیای سازمان مدیریت نیز اشاره کرد و افزود: هنوز درباره محتوا و جزئیات احیای سازمان مدیریت گزارشی به مجلس ارائه نشده هرچند قبلاً آقای نوبخت تاکید کرده بود سازمان مدیریت از یک سال و نیم قبل احیا شده و فقط تغییر تابلو باقی مانده است ولی باید توجه داشت که احیای واقعی این سازمان نیازمند تغییراتی در استان ها و ساختار سازمان است. در این خصوص هم از وزیر اقتصاد سوال خواهیم کرد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :