آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 61854
تاریخ انتشار : 7 آبان 1393 11:39
تعداد بازدید : 729

رییس دفتر ICT مرکز پژوهش‌های مجلس:

وزارت ارتباطات نتیجه پیوست فرهنگی را ارایه کند

رییس دفتر ICT مرکز پژوهش های مجلس گفت: موضوع پیوست فرهنگی باید آنقدر تکرار شود که بخش فرهنگ در تمام پروژه های ICT نهادینه شود.


خبرگزاری فارس- مهدی فقیهی درباره نقش فرهنگ در توسعه فناوری اطلاعات و پروژه های کلان وزارت ارتباطات گفت: با وجود صحبت هایی که از سوی مسوولان این وزارتخانه درباره لزوم توجه به فرهنگ و برخورداری از پیوست فرهنگی در طرح های کلان شنیده می شود اما تا به حال در این باره اقدام عملی را شاهد نبودیم.
رییس دفتر ICT مرکز پژوهش های مجلس افزود: به دفعات از سوی بدنه این وزارتخانه و سازمان های زیر مجموعه آن اعلام شده که در حال کار روی پیوست فرهنگی هستند اما تاکنون خروجی نهایی این اقدامات دیده نشدند و خروجی ارایه شده ای نداشته اند.
وی گفت: مرکز ملی فضای مجازی می تواند به عنوان مطالبه گر موضوع فرهنگ و پیوست فرهنگی را در پروژه های وزارت ارتباطات خواستار شود.
فقیهی مثال زد: وزارت ارتباطات هم اکنون پروژه های مهمی از جمله تدوین استراتژی پهن باند کشور و ارتقا به نسل های بالاتر موبایل را در دستور کار دارد و علیرغم این که اعلام می کند در این باره پیوست فرهنگی را در دست تدوین دارد اما هنوز نتیجه قابل ارائه ای از این وزارت مشاهده نشده است.رییس دفتر ICT مرکز پژوهش های مجلس تاکید کرد: بر تدوین پیوست فرهنگی پروژه های فناوری اطلاعات انتظار این است که هدف و راه عملیاتی این پیوست مشخص شود. در این پیوست باید دقیقا مشخص شود که برای مثال از چه تولید کنندهای محتوای داخلی باید حمایت شود بودجه این حمایت چگونه تامین شود و در مجموع با پرهیز از کلی گویی طرح عملیاتی قابل اجرا و قابل نظارتی به عنوان پیوست فرهنگی در دل هر یک از پروژه های وزارت ارتباطات دیده شود.وی گفت: موضوع پیوست فرهنگی باید آنقدر تکرار شود تا از طریق کارشناسان و رسانه ها نهادینه شود و در هر پروژه فناوری اطلاعات بخش فرهنگ گنجانده شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :