آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 61853
تاریخ انتشار : 7 آبان 1393 11:37
تعداد بازدید : 736

رییس سازمان پدافند غیرعامل مدعی شد:

اعتراف اوباما به ناتوانی در برابر پدافند سایبری ایران

رییس سازمان پدافند غیرعامل کشور ضمن تاکید بر بومی سازی فناوری های نوین گفت: باید شبکه های اجتماعی همچون «واتس اپ» بومی سازی شوند.

ایرنا- غلامرضا جلالی در حاشیه سومین همایش پدافند غیرعامل افزود: باید پدافند سایبری بومی سازی شود.
وی گفت: اقدامات موثری در این زمینه انجام شده و در حال گسترش فعالیت های خود در این زمینه هستیم.
رییس سازمان پدافند غیرعامل کشور افزود: در پدافند سایبری، حوزه مبارزه با دشمن در منشا است و در مسایل داخلی پلیس و حفاظت اطلاعات وارد می شوند.
جلالی گفت: در بخش سایبری در حوزه های هسته ای اقدامات موثری را انجام داده ایم به نحوی که «اوباما» می گوید که در این حوزه نمی تواند کاری کند.
وی با بیان اینکه در بحش محتوا، فیلترینگ و پالایش راه حل های مقطعی وجود دارد گفت: در اداره کشور باید نسبت به فرصت و تهدید برداشت های واحدی وجود داشته باشد، بزرگترین نقش شورای عالی فضای مجازی این است که فهم مشترکی از فضای مجازی ایجاد کند.
جلالی ضمن تاکید بر اینکه برخورد سلبی لازم است اما مشکلی را حل نمی کند، گفت: پالایش در زمینه سایبری امری ضروریست زیرا نمی توانیم کودکان را وارد فضایی آلوده کنیم تا آسیب ببینند.وی افزود: به لحاظ سخت افزاری و نرم افزاری باید خدماتی را تولید کنیم که پاک و ایمن باشند.
رییس سازمان پدافند غیرعامل گفت: واحدی را تولید کردیم که به دنبال صنعت بومی پدافند سایبری است و ابزارهای مورد نظر پایداری نظام در فضای سایبر را به صورت بومی تولید می کند.
سردار جلالی افزود: یکی از حوزه های خطرناک حوزه های «اسکاداها» است که رابط بین دستورات مکانیکی و الکترونیکی محسوب می شود و در تاسیسات هسته ای و هواپیماها مورد استفاده قرار می گیرند که خوشبخانه با همکاری سه شرکت دانش بنیان اسکادهای ایرانی و ایمن را ایجاد کردیم که در چند نقطه در حال استفاده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :