آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 61851
تاریخ انتشار : 7 آبان 1393 10:59
تعداد بازدید : 894

فرمانده نیروی انتظامی:

شورای عالی فضای مجازی مشکل دستور جلسه داشت، که حل شد

در حالی که وزارت ارتباطات و شورای عالی فضای مجازی، پاسخ شفافی در مورد علل برگزار نشدن جلسات این شورا ارایه نکرده اند، فرمانده نیروی انتظامی از حل مشکل و برگزاری این جلسه در آینده ای نزدیک خبر داد.

فناوران- فرمانده نیروی انتظامی گفت: مشکلات مربوط به برگزاری جلسات شورای عالی فضای مجازی برطرف شده و جلسه نوزدهم این شورا به زودی تشکیل می شود.
اسماعیل احمدی مقدم در حاشیه همایش پدافند غیرعامل در پاسخ به سوالی مبنی بر این که جلسه آتی شورای عالی فضای مجازی بعد از 5 ماه تاخیر در برگزاری چه زمانی قرار است تشکیل شود، به تسنیم گفت: متاسفانه در برگزاری جلسات این شوار تاخیری ایجاد شده که گویا در ارتباط با دستور جلسه آتی  آن بوده است، اما کارگروه های تخصصی و زیرمجموعه این شورا و مرکز ملی فضای مجازی فعال هستند.
وی افزود: ظاهرا دستور جلسه نیز به سرانجام رسیده و مشکلات برگزاری نوزدهمین جلسه شورا حل شده و به زودی شاهد تشکیل جلسه آن خواهیم بود.
 فرمانده نیروی انتظامی در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر این که آیا جلسات شواری عالی فضای مجازی بدون حضور رییس جمهوری نیز قابلیت تشکیل دارد، افزود: بله این امکان وجود دارد حتی در صورت نبود رییس جمهوری و طبق آیین نامه این شورا سران قوای دیگر ریاست جلسه را برعهده بگیرند.
 درخواست رییس سازمان پدافند عامل
هم زمان با سخنان فرمانده نیروی انتظامی، رییس سازمان پدافند غیر عامل، از رییس جمهور خواست جلسات شورای عالی فضای مجازی را تشکیل دهد.
غلامرضا جلالی گفت: رییس جمهوری جلسات شورای عالی فضای مجازی را تشکیل دهد و یک اجماع در مورد فضای مجازی ایجاد کند.وی افزود: در اداره کشور باید نسبت به فرصت و تهدید برداشت های واحدی وجود داشته باشد؛ بزرگترین نقش شورای عالی فضای مجازی این است که فهم مشترکی از فضای مجازی ایجاد کند.
  اختلافات حل می شود؟
شورای عالی فضای مجازی و وزارت ارتباطات در توجیه برگزار نشدن جلسات این شورا در 5 ماه گذشته، یک دیگر را متهم می کنند.
محمود واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات چندی پیش در مورد علل تاخیر گفت: با وجود اینکه تشکیل جلسات شورای عالی فضای مجازی با من نیست اما باید بگویم که رئیس جمهور خواستار تغییراتی در دستور جلسه مربوط به این شورا بود که تاکنون انجام نشده است.
وی افزود: آقای روحانی از دبیرخانه مرکز ملی فضای مجازی کشور خواسته بود تا تغییراتی را در دستور جلسه اعمال کنند اما دو هفته گذشته که این موضوع را جویا شدم تا آن زمان این تغییرات اعمال نشده بود.
وزیر ارتباطات در ارتباط با زمان برگزاری جلسه بعدی شورای عالی فضای مجازی گفت: به هر حال فکر می کنم این سوال را نباید از رییس جمهور پرسید زیرا مرکز ملی فضای مجازی باید تغییرات را در دستور جلسه اعمال می کرد.
او درباره دلایل این تغییر در دستورالعمل جلسه بعدی هم عنوان کرد: آقای رییس جمهور وقتی می خواهد موضوعی را در شورای عالی فضای مجازی که تمامی مقامات در آن حضور دارند، مطرح کند باید دستورالعملی شسته و رفته و قابل قبول داشته باشد.پس از این سخنان بود که دبیرخانه شورای عالی فضای مجازی با انتشار اطلاعیه ای واکنش نشان داد تا اختلافات دو طرف به اوج برسد. در این اطلاعیه آمده است: «براساس آیین نامه موجود دستور جلسه پیشنهادی از طرف دبیر شورا به رییس جمهوری به عنوان رییس شورا تقدیم و با تایید ایشان به اعضای شورا ابلاغ می شود و جلسات در زمان تعیین شده تشکیل می گردد.
درخصوص دستور جلسه اخیر، طبق نظر ریاست جمهوری مقرر شد که محتوای یکی از دستورات پیشنهادی از طرف وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات تهیه و ارایه شود که تاکنون وزارت مزبور هیچ گونه محتوایی در این باره به مرکز ملی فضای مجازی ارایه نکرده اند و دفتر ریاست محترم جمهوری نیز در مورد اینکه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات محتوای مذکور را به آن دفتر ارسال کرده است اطلاعی به دبیرخانه و زمانی را نیز برای تشکیل جلسه اعلام نکرده اند.»


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :