آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 61848
تاریخ انتشار : 7 آبان 1393 10:55
تعداد بازدید : 940

جست وجوی مدارک مفقوده در سایت ثبت احوال

روابط عمومی و امور بین الملل سازمان ثبت احوال کشور اعلام کرد: از طریق سایت سازمان ثبت احوال سامانه خدمات الکترونیکی، مدارک هویتی مفقود شده خود را جست وجو کنید.


بنا براین گزارش همانگونه که در کارت ملی و شناسنامه درج شده است، مدارک شناسایی هویتی باید توسط فردی که آن را یافته است، به صندوق یا اداره پست سپرده شود تا این مدارک توسط شرکت پست به سازمان ثبت احوال تحویل داده شود و حالا امکان پیگیری کارت ملی و شناسنامه مفقود شده در پورتال سازمان ثبت احوال کشور فراهم شده است. بنابراین هموطنانی که مدارک شناسایی آنها مفقود شده است می توانند قبل از تسلیم تقاضای صدور المثنی، با ورود به سامانه «شناسنامه و کارت ملی پیدا شده» در پورتال سازمان ثبت احوال با وارد کردن شماره ملی، مدارک خود را جست وجو کنند.
البته این جست وجو در میان مدارک شناسایی انجام می شود که تحویل شرکت پست و سازمان ثبت احوال شده باشد؛ بنابراین اگر مدارک شناسایی خود را گم کرده اید، چند روز متنظر بمانید تا یابنده احتمالی مدارک را در صندوق پست بیندازد و به سازمان ثبت احوال برسد و بعد جست وجو کنید. سپس اگر جست وجوی مدارک مفقودی تا یک ماه بی نتیجه ماند، برای دریافت شناسنامه یا کارت ملی المثنی به نزدیک ترین دفتر پیشخوان دولت یا اداره ثبت احوال مراجعه کنید.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :