آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 6184
تاریخ انتشار : 29 بهمن 1390 11:20
تعداد بازدید : 345

احتمال ابلاغ مصوبه محدویت در تاسیس شعب جدید بانکی

رییس شورای پول و اعتبار با بیان این که تعداد واحدهای بانکی باید متناسب با سرمایه بانک ها باشد تاکید کرد: اگر این گونه عمل نشود هزینه ها به مراتب چند برابر می شود و بانک مرکزی باید مصوبه ای بر اساس این موضوع به بانک ها ابلاغ کنند که به ازای هر هزار میلیاردریال سرمایه یک شعبه تاسیس شود.

بیما- رییس کل بانک مرکزی، در جلسه هم اندیشی مدیران عامل بانک‌ها با تاکید بر نظارت و حسابرسی داخلی بانک‌ها اظهار داشت: سیستم مدیریتی بانکی تجدیدنظر خواهد شد که دو سال متوالی زیان ده و مرتکب تخلفات محرز شود.
محمود بهمنی با تاکید بر شفاف کردن سود سپرده‌ها در تبلیغات اعلام کرد: برخی از بانک‌ها و موسسات به گونه‌ای تبلیغ می‌کنند که گویا برخلاف مقررات و مفاد بسته سیاستی و نظارتی بانک مرکزی عمل می‌شود و باید با این پدیده مقابله شود.
رییس کل بانک مرکزی با انتقاد از تمرکز تبلیغات بانک‌ها بر  سپرده‌های کوتاه مدت  افزود: اگر این رویه ادامه پیدا کند، عموم مردم در سپرده‌های کوتاه مدت سرمایه گذاری می‌کنند و در نتیجه رسوب و ماندگاری پول در سیستم بانکی به پایین‌ترین حد خود خواهد رسید. این موضوع خوشایندی نیست و امکان برنامه‌ریزی و مدیریت را در بانک‌ها دشوار خواهد کرد.
رییس شورای پول و اعتبار با بیان این که تعداد واحدهای بانکی باید متناسب با سرمایه بانک‌ها باشد، تاکید کرد: اگر این‌گونه عمل نشود هزینه‌ها به مراتب چند برابر می‌شود و بانک مرکزی باید مصوبه‌ای بر اساس این موضوع به بانک‌ها ابلاغ کنند که به ازای هر 1000 میلیاردریال سرمایه یک شعبه تاسیس شود. بنابراین بهتر است به افتتاح بی‌برنامه شعب جدید تاکید نشود.
رییس کل بانک مرکزی خواستار تعدیل خطوط اعتباری و کنترل نقدینگی از سوی بانک‌ها شد و اضافه کرد: اگرچه بدهی حساب‌های دولتی بالاست اما با توجه به رشد منابع دو ماه آخر سال امکان تسویه این بدهی‌ها وجود دارد.
وی با ابراز خرسندی از راه‌اندازی سامانه پورتال ارزی تاکید کرد: از طریق این سامانه فرآیند گشایش اعتبارات اسنادی از سوی دستگاه‌های ذیربط قابل رصد است و ثبت صوری سفارش‌ها‌ ناممکن و امکان برنامه‌ریزی در حوزه ارز تسهیل می‌شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :