آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 61826
تاریخ انتشار : 6 آبان 1393 11:43
تعداد بازدید : 819

برای پر کردن شکاف دیجیتالی

ایتالیا وای فای رایگان می دهد

قانونگذاران ایتالیا برای پر کردن شکاف دیجیتالی که میان این کشورها و کشورهای دیگر اروپا در زمینه ضریب نفوذ اینترنت پهن باند پیش آمده است، روی طرحی متمرکز شده اند که براساس آن وای فای رایگان در هزاران مکان عمومی ارایه خواهد شد.

رویترز- قانونگذاران ایتالیا علاوه بر پر کردن شکاف دیجیتای میان ایتالیا و کشورهای دیگر اروپا قصد دارند با ارایه وای فای رایگان، خدمات دولت الکترونیکی و همچنین خدمات دیجیتال دیگر را در کشور توسعه دهند تا در نهایت اقتصاد این کشور رونق پیدا کند.
براساس این طرح، فروشگاه های بزرگ، تاکسی ها، فرودگاه ها، دادگاه های حقوقی و مکان های عمومی دیگر اینترنت بی سیم و رایگان ارایه خواهند داد و افرادی که در این مکان ها قرار دارند، بدون وارد کردن رمز عبور به راحتی می توانند از این خدمات بهره ببرند.
سرجیو باکادوتری (Sergio Boccadutri)، عضو حزب دموکرات و اسپانسر این طرح گفت: زمانی که بحث دسترسی به اینترنت مطرح شود، ما در موضع خیلی بدی قرار داریم و به شدت در این زمینه عقب مانده ایم.
وی افزود: وای فای رایگان تاثیر فرهنگی چشمگیری خواهد داشت و باعث احیا و رونق اقتصادی این کشور خواهد شد و این رونق از صنایعی مثل صنعت گردشگری آغاز خواهد شد.
گفتنی است که این طرح هفته گذشته به تصویب رسیده و بیش از 100 عضو پارلمانی از آن پشتیبانی کردند. این طرح مستلزم بودجه 3/6 میلیون دلاری برای مدت سه سال و به منظور خرید و نصب تجهیزات است. هدف این قانونگذاران این است که طرح مذکور تا اواسط سال ۲۰۱۵ در پارلمان ایتالیا
تصویب شود.
براساس گزارشی که این ماه توسط دانشگاه پلی تکنیک میلان منتشر شده، قیمت های بالا و نبود زیرساخت های دسترسی به اینترنت بزرگترین مانع برای استفاده خانوارهای ایتالیایی از اینترنت است.
اطلاعات این دانشگاه نشان می دهد که ضریب نفوذ خدمات پهن باند با سرعت بالاتر از 30 مگابیت در ثانیه در ایتالیا کمتر از یک درصد است. در حالی که متوسط ضریب نفوذ پهن باند با سرعت بالای 30 مگابیت در کشورهای دیگر اروپا حدود 6 درصد
 است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :