آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 61825
تاریخ انتشار : 6 آبان 1393 11:42
تعداد بازدید : 815

الون ماسک: خودمان را به اهریمنان هوش مصنوعی سپرده ایم

الون ماسک، مدیر عامل شرکت تسلا موتورز، سازنده خودروهای هوشمند با وجودی که معتقد است که ماشین های هوشمند ما را به کره مریخ خواهند رساند و خودروهای مان را برای مان خواهند راند، به تازگی در سخنانی از خطرات پیشرفت هوش مصنوعی در سال های آینده برای زندگی انسان ها سخن گفت.

CNet- الون ماسک سال هاست که در شرکت تسلا یه غیر خودروهای برقی، به دنبال ساخت خودروهایی است که خودشان رانندگی می کنند و رانندگی را به طور کلی در اختیار می گیرند و البته در این مسیر به دستاوردهای بزرگی نیز رسیده است. اما وی در همایشی که اخیرا در موسسه فناوری ماساچوست (MIT) برگزار شده بود، آینده ای ترسناک را برای حاضران ترسیم کرد و هشدار داد که روبات های آینده با هوش مصنوعی بالایی که دارند می توانند برای انسان ها مشکل ایجاد کنند و حتی ممکن است کنترل اعمال شرورانه آنها برای افراد ممکن نباشد.
اظهارات وی برای حضار این نشست تا حدی یادآور رویدادهای فیلم ترمیناتور 2 بود که در آن یک روبات شرور به زمین آمده و تخریب و ویرانگری و ایجاد مشکل برای انسان ها می پردازد. ماسک خواستار آن شد که سرمایه گذاری شرکت های تجاری روی پدیده هوش مصنوعی همراه با توجه به جنبه های مختلف باشد.
وی پیش از این هشدار داده بود که هوش مصنوعی به طور بالقوه ممکن است از سلاح های هسته ای نیز خطرناک تر باشد و لذا باید دولت ها برای قانونگذاری در مورد فعالیت های مرتبط با این حوزه وارد عمل شوند. ماسک پیش بینی کرد که در آینده عملکرد محصولات دارای هوش مصنوعی ابعاد گسترده ای پیدا کرده و در سطوح ملی و بین المللی مطرح خواهد شد.
شرکت تسلا موتور چند هفته پیش هفته از نمونه دو موتوره مدل S تسلا رونمایی کرد. این خودرو دارای سیستم ناوبری هوشمند است که حداکثر سرعت آن ۲۵۰ کیلومتر بر ساعت بوده و در ۳.۲ ثانیه به سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت می رسد که از فراری ۴۸۵ ایتالیا نیز بالاتر است.به گفته ماسک، خودروی سال آینده شرکت تسلا تا ۹۰ درصد بدون نیاز به راننده مسیر خود را طی خواهد
 کرد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :