آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 61822
تاریخ انتشار : 6 آبان 1393 11:39
تعداد بازدید : 646

مذاکرات امنیتی اپل با مقامات چین

تیم کوک، مدیر عامل اپل از گفت وگوهای مفصل خود با مقامات چینی خبر داد. این گفت وگوها تنها چند روز پس از طرح ادعاهایی در مورد هک شدن سرویس iCloud توسط هکرهای چینی صورت گرفت.

خبرگزاری فارس- کوک در سفر خود به چین با ما کای معاون رییس جمهور این کشور دیدار و در مورد نحوه حفاظت از داده های کاربران هم گفت وگو کرد. چین پس از افشاگری های یک سال اخیر ادوارد اسنودن به شدت در مورد فعالیت شرکت های غربی در خاک خود حساس شده و در مواردی از عرضه نرم افزارها، سخت افزارها و تولیدات مشهور این شرکت ها جلوگیری کرده است. این گفت وگوها دارای جزییات بیشتری نیز بوده است، اما دو طرف از بیان اطلاعات بیشتری در این زمینه خودداری کرده اند.
 با توجه به همزمانی این مذاکرات با طرح ادعاهای هک شدن iCloud توسط هکرهای وابسته به دولت چین این احتمال وجود دارد که در مذاکرات یاد شده در مورد این موضوع نیز مسائلی مطرح شده باشد. البته دولت چین به صراحت این ادعاها را تکذیب کرده و تیم کوک در سفر چهار روزه اش به چین اظهارنظر عمومی در این زمینه نداشته است.
کارشناسان معتقدند علت محافظه کاری کوک اهمیت بازار فناوری اطلاعات چین برای شرکت اپل است. این کشور بزرگ ترین بازار گوشی های هوشمند اپل محسوب می شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :