fanavaran
آخرین اخبار
   
  کد خبر : 61821
  تاریخ انتشار : 6 آبان 1393 11:38
  تعداد بازدید : 735

  نصب کارتخوان در تاکسی ها در آستانه شکست؟

  معاون حمل و نقل و ترافیک شهردار تهران گفت: طرح دریافت کرایه های تاکسی به صورت الکترونیک به شکل کجدار مریز در حال اجراست چراکه از این طرح استقبال نشده است.


  تسنیم - سیدجعفر تشکری هاشمی درباره طرح دریافت الکترونیک کرایه های تاکسی، اظهار داشت: استفاده از این دستگاه هزینه هایی برای تأمین کنندگان آن یعنی بانک ها و تاکسیران ها داشت و استفاده از آنها به قدری کم بود که هزینه ها یی را به آنها تحمیل می کرد.
  وی با بیان اینکه استفاده از دستگاه های کارتخوان مورد استقبال قرار نگرفت، در حالی که این شیوه از مکانیزم دریافت کرایه می تواند نظم خوبی به دریافت کرایه و رابطه بین مسافر و راننده بدهد، ادامه داد: تا زمانی که درباره مبالغ کرایه ها اطمینان به وجود نیاید و دائماً بین مسافر و راننده درباره تعیین هزینه مسیر مشکل وجود داشته باشد، سیستم های کارتخوان نیز با این مشکل مواجه خواهند بود.
  تشکری هاشمی خاطرنشان کرد: در کارتخوان های تاکسی ها باید از طریق جی پی اس طول مسیر محاسبه و معادل تاکسیمتر ها کرایه تعیین شود که متأسفانه در شهر ما تاکنون این اتفاق به شکل موفقیت آمیزی انجام نشده است و یا باید کرایه ها ثابت باشند که کرایه های ثابت در خطوط تاکسیرانی اتفاق می افتد در غیر این صورت این امربا نظام مورد نظر ما که بتوانیم این کرایه ها را عادلانه از مسافر دریافت کنیم، مغایر خواهد بود.
  وی در ادامه گفت: کارتخوان ها مبلغ را تعیین نمی کنند و باید ابزار دیگری کنار آن باشد تا بتوان کرایه شهروند را محاسبه کرد اما در تاکسی های خطوطی که دستگاه های کارتخوان قرار داده شده به دلیل استفاده بسیار پایین از آنها، طرح را غیر اقتصادی کرده بنابراین اگر بانک ها برای سرمایه گذاری تمایل داشته باشند و این مسئله را بپذیرند، حتما استقبال می کنیم در  غیر این صورت استفاده از کارتخوان ها برای رانندگان تاکسی مقرون به صرفه نیست.
  معاون حمل و نقل و ترافیک شهردار تهران خاطرنشان کرد: در حال حاضر نیز الزامی از سوی اعضای شورای شهر نیز الزامی برای انجام این کار وجود ندارد شاید اگر روزی برسد که این چند عامل یعنی اجبار استفاده از کارتخوان ، پیش بینی هزینه ها برای راننده های تاکسی برای تأمین دستگاه ها و اسپانسر شدن داوطلب بانک ها اتفاق بیفتد شاهد اجرای گسترده شهر در تهران باشیم.


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :