آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 61817
تاریخ انتشار : 6 آبان 1393 11:33
تعداد بازدید : 729

اپل داشتن هرگونه نمایندگی در ایران را تکذیب کرد

درحالی که اپل هنوز به دلیل تحریم ها و قوانین وزارت امور خارجه آمریکا هیچ نمایندگی مستقیمی در ایران ندارد، چندی است شرکتی به نام وقایع گستر فارس به افتتاح فروشگاه جدید و نصب بیلبوردهای تبلیغاتی با عنوان “نماینده رسمی اپل در ایران “ اقدام کرده است که این ادعا از سوی شرکت اپل تکذیب شده است.
ایسنا- موضوع ادعای این شرکت ایرانی مبنی بر اینکه توانسته است نمایندگی رسمی اپل (APPLE) در ایران را دریافت کند بارها مورد بررسی و صحبت های مسوولان ذیربط و مدیر عامل این شرکت قرار گرفته اما در طول چند شب گذشته برنامه پایش هم در بخش بررسی مشکلات کسب و کار، صحت ادعای این شرکت را سنجید و در پیگیری سوال مخاط بان و با ارسال نامه به شرکت اپل پرسید: برخی شرکت ها در ایران ادعا می کنند که نمایندگی اپل در ایران هستند آیا اپل در ایران نمایندگی دارد؟
اپل در پاسخ به این پرسش، هرگونه نماینده رسمی در ایران را بطور مستقیم و غیر مستقیم رد کرده و آورده است: اپل در ایران هیچ فروشگاهی باز نکرده و هیچ نمایندگی چه مستقیم و چه غیر مستقیم ندارد. در بخشی از نامه اپل به برنامه پایش آمده است:
“Apple has not opened a store in Iran and does not have affiliated resellers in the country”
همچنین محمدحسین برخوردار، رییس مجمع واردات در این باره گفت: معمولا مرکز امور اصناف مرجع تعیین کننده نمایندگی هاست. برای نماینده بودن باید اصل ترجمه رسمی قرارداد نمایندگی با شرکت خارجی، تولید کننده و یا شرکت وارد کننده را ارایه داد. همچنین به جای مدارک مذکور می تواند اصل تعهدنامه شرکت تولید کننده مادر را ارایه کند.
به گفته او اگر شرکتی نمایندگی نداشته باشد و کسی به دروغ اعلام کرد که نمایندگی شرکت است باید مساله را از طریق مجمع امور اصناف پیگیری کرد، اکنون این شرکت به دروغ اعلام کرده نمایندگی رسمی است در صورتی که مرکز اصناف باید به شدت با این موضوع ب
رخورد کند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :