آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 61816
تاریخ انتشار : 6 آبان 1393 11:33
تعداد بازدید : 1142

شاید نوکیا سال 2016 به صنعت موبایل بازگردد!

هفته گذشته نوکیا در یک کنفرانس گزارشی از عملکرد مالی خود را منتشر کرد و “تیمو ایهاموتیلا”، مدیر مالی این شرکت درباره ارزش برند نوکیا در صنعت موبایل صحبت کرد.

فناوران- بر اساس گفته های وی، گمانه زنی درباره تمایل نوکیا به بازگشت به فضای موبایل پس از واگذاری بخش دستگاه ها و سرویس های نوکیا به مایکروسافت زده می شود.
هنگامی که مایکروسافت بخش گوشی های نوکیا را خرید، تعدادی از دارایی های این شرکت از جمله نام برند لومیا به ردموند ی ها انتقال یافت. بنابراین مایکروسافت به تازگی در حال برنامه ریزی برای استفاده از لومیا برای نام برند گوشی های هوشمند و تجارت دستگاه های موبایلی اش است.
مایکروسافت همچنین گواهی نامه استفاده از نام نوکیا روی گوشی های هوشمند و ساده را با دوره انحصاری دریافت کرد. بنابراین گوشی های هوشمند نوکیا به شکل انحصاری تا 18 ماه تحت بنر مایکروسافت قرار می گیرد، در حالی که گوشی های ساده یا همان فیچرفون ها می توانند تا 10 سال پس از خرید تحت نام نوکیا عرضه شوند.بنابراین بهترین حالت برای مایکروسافت است که از نام برند خود برای کنترل کامل صنعت موبایل استفاده کند و این پروسه با عرضه جدیدترین گوشی های ویندوزفونی از سری Lumia 830 آغاز شد.
با همه این ها از آنجا که نوکیا نقشه های HERE را برای گوشی های آندروییدی ارایه کرده، همچنان به فضا و صنعت موبایل علاقه مند است و از سوی دیگر اگرچه همزمان با واگذاری این شرکت به مایکروسافت گوشی های آندروییدی نوکیا راهی بازار شدند، اما همه از تمایل نوکیا به ساخت گوشی حکایت دارد و مدیران این شرکت فنلاندی معتقدند نوکیا باز هم می تواند گوشی بسازد و در بخش محصولات آندروییدی جایگاه مناسبی را به خود اختصاص دهد.
در ادامه سخنرانی تیمو ایهاموتیلا آمده است که نوکیا برند بسیار ارزشمندی در فضای تلفن همراه و دستگاه های موبایلی بوده و می تواند در آینده هم موفقیتی همچون سابق به دست بیاورد.بنابراین هم اکنون نوکیا در دوره ای محصور و قفل شده به سر می برد و زمانی که این دوره به اتمام برسد اقدام تازه ای انجام خواهد داد و این اطمینان برای کاربران وجود دارد که نوکیا زمانش که برسد به بازی باز خواهد گشت.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :