آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 61805
تاریخ انتشار : 6 آبان 1393 11:19
تعداد بازدید : 717

مراقب باشید خراب نشود

تعمیر آی پد مینی 3 سخت است

حدود دو هفته از زمان عرضه رایانه لوحی iPad mini3 اپل می گذرد و کارشناسان تخصصی شرکت iFixit تلاش کرده اند فرآیند تعمیر این دستگاه را مورد بررسی قرار دهند.

ایتنا- مرکز iFixit در پایان بررسی های خود برای تعمیر iPad mini3 اعلام کرده است که این تبلت مانند مدل قبلی خود در زمینه تعمیر، دستگاه چندان مناسبی به نظر نمی رسد و برای آن نمره ۲ در نظر گرفته شده است.
این مرکز اعلام کرده است که کاربران باید توجه داشته باشند که برای تعمیر iPad mini3 با دردسرهای فراوان مواجه هستند و اگر این دستگاه با مشکل مواجه شود، شرکت اپل برای تعمیر آن زمان زیادی صرف می کند.
تبلت iPad mini3 در این بررسی با مدل قبلی خود که سال گذشته روانه بازار شد مقایسه شد و گفته می شود که تنها تفاوت عمده این دو محصول استفاده از حسگر اثر انگشت Touch ID و رنگ طلایی بدنه در مدل جدیدتر است.
مرکز iFixit در مورد حسگر Touch ID توضیح داده که به کارگیری آن در iPad mini 3 چندان با کیفیت انجام نشده است و کلید سخت افزاری اصلی در صفحه رویی دستگاه یک برچسب بزرگ را شامل می شود که اگر قرار باشد بخش نمایشگر در این تبلت تعمیر شود، این کلید مشکلات فراوانی ایجاد می کند.
این اتفاق باعث شده است امتیاز iPad mini3 برای تعمیر به میزان قابل توجهی کاهش یابد و در این راستا مرکز iFixit توضیح داده است که این محصول یک نمایشگر LCD و یک شیشه محافظ را شامل می شود که این دو به یکدیگر نچسبیده اند و این موضوع نیز فرآیند تعمیر را دشوارتر
 می کند.
همچنین گویا باتری دستگاه برحسب منطق تعریف شده برای تبلت ها در جای اصلی خود روی بورد دستگاه تعبیه نشده است.
با این وجود، بخش های بزرگ به هم چسبیده، لحیم کاری های فراوان برای اتصال بخش های مختلف به یکدیگر و دشواری در جدا کردن کلید سخت افزاری Home موجب شده است که این دستگاه هنگام تعمیر مشکلاتی را برای کاربر به وجود آورد. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :