آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 61801
تاریخ انتشار : 6 آبان 1393 10:58
تعداد بازدید : 685

تحقق 9 درصد از درآمد وزارت ارتباطات در بهار 93

خبری از عملکرد ۱۹۴۰ میلیارد تومانی نیست

رییس کمیته فناوری های نوین مجلس گفت: از مجموع ۴ هزار میلیارد تومان درآمد پیش بینی شده وزارت ارتباطات ۹ درصد محقق شده و بخش عملکرد ۱۹۴۰ میلیارد تومانی نیز فاقد عملکرد گزارش شده است. این عملکرد با بودجه عظیم وزارت ارتباطات بسیار نگران کننده است.

خبرگزاری فارس- محمد سلیمانی در ارزیابی عملکرد وزارت ارتباطات در سال اقتصاد و فرهنگ گفت: کمیسیون صنایع مجلس گزارشی از عملکرد 3 ماهه اول سال 93 از وزارت ارتباطات درخواست کرد که در این گزارش وزارت ارتباطات برای امسال 4 هزار میلیارد تومان درآمد پیش بینی کرده است.
رییس کمیته فناوری های نوین مجلس افزود: در این گزارش از درآمد پیش بینی شده در تاریخ 8 تیرماه تنها 364 میلیون تومان وصول شده است که نشان از عملکرد 9 درصدی و 25 درصد زمان مقرر دارد.
وی ادامه داد: وصول حدود 10 درصد درآمد در یک چهارم سال برنامه نشان می دهد که اپراتورها طبق قانون در سه ماهه نخست سال به وزارت ارتباطات پرداختی نداشتند و با عدم درآمد طبیعتا عملکرد ضعیف خواهد شد.
سلیمانی ادامه داد: در بخش دیگر این گزارش اعلام شده که این وزارت باید 1940 میلیارد تومان عملکرد داشته باشد که در گزارش عملکرد سه ماهه نخست سال این بخش خالی گذاشته شده و بدون عملکرد اعلام شده است.
عضو کمیسیون صنایع مجلس افزود: همچنین در این گزارش درباره بند 9 تبصره بودجه 93 اعلام شده که در مورد سرمایه گذاری در فیبر نوری بین المللی وزارت با مشکلاتی روبرو است که باید ببینیم این مشکلات چیست و وزارت ارتباطات باید برنامه این مشکلات به مردم و مجلس اطلاع رسانی کند و شفاف سازی انجام دهد.
وی تصریح کرد: علاوه بر این در بندهای 38 و 10 تبصره بودجه 93 نیز وزارت ارتباطات در گزارش سه ماهه نخست سال هیچ عملکردی برای این دو بند ارایه نکرده و در گزارش شرح وضعیت بدون عملکرد ذکر شده است.
وی تاکید کرد: از این رو با توجه به بودجه عظیمی که برای وزارت ارتباطات تصویب شده این عملکرد به شدت نگران کننده است و باید بررسی کنیم تا ببینیم مشکل در کجاست.
سلیمانی ادامه داد: مقرر شده که کمیسیون صنایع نامه ای به وزیر ارتباطات بنویسد تا گزارش 7 ماهه ای ارایه دهد شاید در گزارش بعدی عملکرد بهتری نشان داده شود.رییس کمیته فناوری های نوین مجلس تاکید کرد: در مجموع در گزارش عملکرد فعلی وزارت ارتباطات که در شهریورماه به کمیسیون صنایع ارایه شده، هیچ مورد برجسته ای از اقدامات این وزارت دیده نمی شود و عملکرد بشدت نگران کننده است.


نظر شما



نمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :