آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 61795
تاریخ انتشار : 6 آبان 1393 10:51
تعداد بازدید : 718

نماینده مجلس:

مشکل مردم، خدمات است نه توسعه پهنای باند

عضو شورای معین شورای عالی فضای مجازی با ارزیابی عملکرد وزارت ارتباطات در حوزه فرهنگ و اقتصاد مقاومتی، گفت: مشکل مردم با پهنای باند حل نمی شود، مردم نیازمند سرویس هستند. خبرگزاری فارس- نصرالله پژمان فر با انتقاد از عملکرد وزارت ارتباطات در حوزه فرهنگ و اقتصاد مقاومتی تاکید کرد: این وزارتخانه به جای انجام وظایف قانونی خود در توسعه شبکه ملی اطلاعات، توسعه پهنای باند خارجی را با رویکرد درآمدزایی در اولویت قرار داده است.


وی توضیح داد: این وزارت با رویکرد درآمدزایی، هر لینک اینترنت را 3 هزار دلار خریداری می کند و بیش از 3 برابر قیمت (حدود 30 میلیون تومان) به فروش می رساند و در موقع لازم نیز پاسخگویی درباره مدیریت و عملکرد خود ندارد.
پژمان فر گفت: امروز مشکل مردم با پهنای باند خارجی حل نمی شود و مردم نیاز به سرویس دارند اما دولت در ارایه سرویس چه اقدامی انجام داده است؟
عضو شورای معین شورای عالی فضای مجازی گفت: بدتر آنکه این انتقادها را سیاسی و موج سیاسی ایجاد کرده اند که کسانی که با این اقدام وزارت ارتباطات و دولت مخالفت می کنند اساسا با اینترنت مخالفند، آنها روش شانتاژ رسانه ای را در پیش گرفته اند و درباره ارایه سرویس به مردم خدمتی نکردند و معتقدیم اساسا اراده ای برای خدمت به مردم وجود ندارد.
وی توضیح داد: اصرار داریم که باید بتوانیم اینترنت مورد نیاز مردم را در یک فضای کاملا قابل استفاده برای همه مردم به صورت ارزان قیمت فراهم کنیم درحالی که اکنون اینترنت با قیمت بسیار گران تر در اختیار مردم گذاشته می شود و از این محل چند هزار میلیارد تومان سود نصیب فروشندگان می شود.
پژمان فر تاکید کرد: فضای مجازی نیازمند مدیریت فرهنگی است و پیوست فرهنگی لازمه ارایه سرویس است. طبق برنامه پنجم توسعه تمام طرح های بزرگ باید پیوست فرهنگی داشته باشد.
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی افزود: همچنان که هم اکنون شاهدیم نسل سوم تلفن همراه بدون پیوست فرهنگی راه اندازی شده و برخی از امکانات این نسل همچنان بلاتکلیف است.
وی گفت: نباید برای مردم محدودیت ایجاد کنیم بلکه باید نیازهای آنها را پاسخگو باشیم همچنان که اگر شبکه های اجتماعی امروز نیاز مردم است دولت چه اقدامی برای راه اندازی شبکه های اجتماعی داخلی انجام داده است؟


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :