آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 61770
تاریخ انتشار : 5 آبان 1393 12:20
تعداد بازدید : 962

استیون هاوکینگ عضو فیس بوک شد

استیون هاوکینگ، فیزیکدان معروف به تازگی به فیس بوک پیوسته است.
LiveScience- استیون هاوکینگ از هفتم اکتبر گذشته و دقیقا چند هفته قبل از به روی پرده رفتن فیلم "نظریه همه چیز" که درباره استیون هاوکینگ جوان و نحوه آشنایی اش با همسر اولش جانت است، به عضویت فیس بوک درآمد.
وی در اولین پست فیسبوک خود نوشت: من همیشه از اینکه چه چیزی باعث به وجود آمدن جهان شده، حیرت زده ام. زمان و مکان ممکن است برای همیشه یک راز باقی بماند، اما این باعث نمی شود که من دست از مطالعه و نوشتن بردارم. در دنیای امروزی، ارتباطات ما با یکدیگر فوق العاده وسیع شده است و هم اکنون من نیز این شانس را پیدا کرده ام که جزوی از این شبکه باشم. مشتاق به اشتراک گذاشتن این سفر با شما هستم. سعی کنید کنجکاو باشید، همانطور که من همیشه خواهم بود.
گفتنی است که این صفحه فیس بوک توسط شخص هاوکینگ رسیدگی می شود و مطالبی که وی شخصا منتشر می کند در انتها امضای SH را به همراه دارد. همچنین در این صفحه، عکس های مختلفی از هاوکینگ در رویدادها و نهادهای مختلف وجود دارد که از میان آنها می توان به عکس او در داخل شتاب دهنده بزرگ هادرون در آزمایشکاه فیزیک ذرات سرن، واقع در نزدیکی ژنو و مرز فرانسه و سوئیس اشاره کرد. ویدیویی نیز از چالش سطل آب یخ توسط فرزندان هاوکینگ در این صفحه وجود دارد. او در این ویدیو می گوید که از آنجا که در سال گذشته به سینه پهلو مبتلا شده عاقلانه نبود که این چالش را خودش بپذیرد، اما فرزندانش به جای او این چالش را انجام می دهند.
این دانشمند بزرگ از بیماری عصبی ALS رنج می برد و بدن او فلج شده است. با اینکه سال ها است پزشکان از زنده ماندن وی قطع امید کرده اند، اما وی در آستانه ۷۰ سالگی همچنان به پژوهش در راه علم ادامه می دهد. تئوری های هاوکینگ درباره تکینگی گرانش و تابش سیاه چاله ها از پیچیده ترین مباحث
علمی دنیاست.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :