آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 61756
تاریخ انتشار : 5 آبان 1393 11:47
تعداد بازدید : 737

رییس سازمان توسعه تجارت ایران:

تجار ایرانی به ماندگاری در بازار بیشتر اهمیت دهند

رییس سازمان توسعه تجارت ایران گفت: قصد داریم تا در سفر به منطقه آزاد اروند، رایزن بازرگانی ایران در بصره را از میان فعالان این منطقه انتخاب کنیم.
فارس- ولی الله افخمی راد افرود: پس از تعیین رایزن بازرگانی ایران در بصره، وی با استقرار در بصره عراق در راستای توسعه صادرات به این کشور به فعالان و تجار و بازرگانان یاری می رساند.
وی با تاکید بر اینکه تجار و بازرگانان ایرانی باید به ماندگاری در بازار بیندیشند، گفت: اینکه چرا تجار و بازرگانان ما پس از اندک زمانی حضور در بازارهای جهانی و منطقه ای جایگاهشان را از دست می دهند موضوعی است که باید فعالان اقتصادی با دقت و تأمل بیشتری به این مقوله نگاه کنند.
 وفای به تعهدات؛ شرط ماندگاری
رییس سازمان توسعه تجارت ایران همچنین عنوان کرد: شرط ماندگاری در بازار وفای به تعهدات است، لذا تجار و بازرگانان ایرانی برای بقا در بازارهای جهانی و منطقه ای باید به تعهدات خویش از جمله تامین محصولات مورد تقاضا با کیفیت بسیار خوب، مناسب، در زمان مقرر و به طور مستمر عمل کند.
افخمی راد تصریح کرد: صداقت و سلامت در رفتار باید مد نظر فعالان تجاری قرار گیرد، دولتمردان تمام تلاش خود را برای رفع موانع حضور تجار و بازرگانان در بازار به کار می برند و مابقی به عملکرد تجار بستگی دارد که امید می رود به نحو مطلوبی به تعهداتشان
عمل کنند.
وی تصریح کرد: صادرات به عنوان پیش راه اقتصاد ملی کشور سبب حرکت اقتصادی مملکت، خروج از رکود و تورم و به کارگیری علم و فن آوری می شود لذا تمام دستگاه های اجرایی باید به تجار و بازرگانان کمک کنند.
 ارایه اطلاعات درست به تجار همسایه
افخمی راد با بیان اینکه تجار باید در کمترین زمان ممکن نسبت به صادرات کالای خود اقدام کنند، گفت: برخی از اظهار نظرات ارایه شده در مواجهه با فعالیت تجار شخصی است که باید تغییر یابد.رییس سازمان توسعه تجارت ایران تصریح کرد: با توجه به برنامه پنج ساله توسعه و سیاست های اقتصاد مقاومتی و خروج از رکود، باید هر آنچه را که در زمینه توسعه صادرات در دولت مطرح و تصمیم گیری می شود به نحو مطلوبی به انجام برسانند و از هیچ کاری دریغ نکنند.وی در پایان بر قرار دادن اطلاعات درست در اختیار مسوولان کشورهای همسایه به لحاظ تصمیم گیری های بهتر تاکید کرد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :