fanavaran
آخرین اخبار
   
  کد خبر : 61756
  تاریخ انتشار : 5 آبان 1393 11:47
  تعداد بازدید : 713

  رییس سازمان توسعه تجارت ایران:

  تجار ایرانی به ماندگاری در بازار بیشتر اهمیت دهند

  رییس سازمان توسعه تجارت ایران گفت: قصد داریم تا در سفر به منطقه آزاد اروند، رایزن بازرگانی ایران در بصره را از میان فعالان این منطقه انتخاب کنیم.

  فارس- ولی الله افخمی راد افرود: پس از تعیین رایزن بازرگانی ایران در بصره، وی با استقرار در بصره عراق در راستای توسعه صادرات به این کشور به فعالان و تجار و بازرگانان یاری می رساند.
  وی با تاکید بر اینکه تجار و بازرگانان ایرانی باید به ماندگاری در بازار بیندیشند، گفت: اینکه چرا تجار و بازرگانان ما پس از اندک زمانی حضور در بازارهای جهانی و منطقه ای جایگاهشان را از دست می دهند موضوعی است که باید فعالان اقتصادی با دقت و تأمل بیشتری به این مقوله نگاه کنند.
   وفای به تعهدات؛ شرط ماندگاری
  رییس سازمان توسعه تجارت ایران همچنین عنوان کرد: شرط ماندگاری در بازار وفای به تعهدات است، لذا تجار و بازرگانان ایرانی برای بقا در بازارهای جهانی و منطقه ای باید به تعهدات خویش از جمله تامین محصولات مورد تقاضا با کیفیت بسیار خوب، مناسب، در زمان مقرر و به طور مستمر عمل کند.
  افخمی راد تصریح کرد: صداقت و سلامت در رفتار باید مد نظر فعالان تجاری قرار گیرد، دولتمردان تمام تلاش خود را برای رفع موانع حضور تجار و بازرگانان در بازار به کار می برند و مابقی به عملکرد تجار بستگی دارد که امید می رود به نحو مطلوبی به تعهداتشان
  عمل کنند.
  وی تصریح کرد: صادرات به عنوان پیش راه اقتصاد ملی کشور سبب حرکت اقتصادی مملکت، خروج از رکود و تورم و به کارگیری علم و فن آوری می شود لذا تمام دستگاه های اجرایی باید به تجار و بازرگانان کمک کنند.
   ارایه اطلاعات درست به تجار همسایه
  افخمی راد با بیان اینکه تجار باید در کمترین زمان ممکن نسبت به صادرات کالای خود اقدام کنند، گفت: برخی از اظهار نظرات ارایه شده در مواجهه با فعالیت تجار شخصی است که باید تغییر یابد.رییس سازمان توسعه تجارت ایران تصریح کرد: با توجه به برنامه پنج ساله توسعه و سیاست های اقتصاد مقاومتی و خروج از رکود، باید هر آنچه را که در زمینه توسعه صادرات در دولت مطرح و تصمیم گیری می شود به نحو مطلوبی به انجام برسانند و از هیچ کاری دریغ نکنند.وی در پایان بر قرار دادن اطلاعات درست در اختیار مسوولان کشورهای همسایه به لحاظ تصمیم گیری های بهتر تاکید کرد.


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :