آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 61746
تاریخ انتشار : 5 آبان 1393 11:35
تعداد بازدید : 863

«هولین» ژائو دبیر کل ITU شد

در جریان نوزدهمین اجلاس سران مختار مخابراتی، هولین ژائو از چین که پیش از این به مدت 8 سال معاون دبیر کل ITU بود، به عنوان دبیر کل اتحادیه جهانی ارتباطات انتخاب شد.

فناوران- در این انتخابات از میان پنج کاندیدای سمت معاون دبیرکل، ملکوم جانسون از انگلستان پس از چهار دور رای گیری و با 104 رای به عنوان معاون دبیر کل ITU انتخاب شد. وی پیش از این رییس بخش استانداردسازی ( ITU-T (TSB)
 بود.
در ادامه رای گیری برای انتخاب روسای سه اداره ITU نیز فرانسوا رنسی از فرانسه به عنوان رییس بخش رادیویی، براهیم سانوا از بورکینافاسو به عنوان رییس بخش توسعه در سمت های خود ابقاء شدند و از میان سه کاندیدای انتخاب شده برای عنوان رییس اداره استاندارد سازی هم چائسوب لی از کره انتخاب شد.
در نوزدهمین کنفرانس های سران مختار 2014 که از 20 اکتبر تا 7 نوامبر 2014 برابر با 29 مهر تا 17 آبان 1393 در شهر بوسان کشور کره جنوبی در حال برگزاری است، انتخاب اعضای شورای ITU و هیات قوانین و مقررات رادیویی (RRB) در روزهای آتی انجام می شود.
کنفرانس سران مختار (Plenipotentiary Conferences) بالاترین مرجع سیاستگذاری اتحادیه جهانی مخابرات ITU است که هر چهار سال یکبار به منظور تعیین سیاست های کلی اتحادیه، هماهنگی استراتژی و برنامه های مالی چهار سال آینده تشکیل می شود و از مهمترین وقایع آن انتخاب دبیرکل، معاون دبیرکل، مدیران دفاتر سه گانه و اعضای هیات مقررات رادیویی RRB و کشورهای عضو شورای ITU است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :