آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 61745
تاریخ انتشار : 5 آبان 1393 11:24
تعداد بازدید : 741

قطع و وصلی های مکرر اینترنت در برخی مناطق تهران

مشترکان شرکت مخابرات استان تهران طی چند هفته اخیر با قطع و وصلی های مکرر در اتصال به اینترنت مواجه هستند و این در حالی است که مرکز امور مشترکان این شرکت، دلیل بروز این اختلالات را مقطعی می داند و اعلام می کند که ارتباط به زودی برقرار می شود.


خبرگزاری مهر- موضوع اختلال در دسترسی به اینترنت شرکت مخابرات، به وضعیت کندی سرعت این سرویس نیز افزوده و بیش از یک ماه است که مشترکان این شرکت در استان تهران با قطع و وصلی های مکرر روبه رو هستند.
کمتر از یک ماه پیش و در حاشیه نمایشگاه تله کام معاون شرکت مخابرات استان تهران، کمبود آی پی آدرس ها را دلیل بروز برخی اختلالات مقطعی برای شبکه اینترنت مخابرات عنوان کرد و گفـت: اختلال در سرویس اینترنت پرسرعت مخابرات به دلیل تقویت آی پی آدرس ها است که این مشکل موقتی بوده و فقط در برخی از مناطق تهران به صورت معدود بروز پیدا کرده است.
حال با گذشت یک ماه از طرح این موضوع، کاربران اینترنت مخابرات همچنان با مشکل قطع و وصلی های گاه و بیگاه در دسترسی به سرویس اینترنتشان مواجه هستند و مرکز پاسخگویی به مشکلات مشترکان (2020) نیز پاسخ مناسبی به مشترکان نمی دهد و به نظر می رسد اطلاعی از وضعیت این سرویس ندارد.
براساس اعلام اپراتورهای پاسخگوی این مرکز، قطعی اینترنت در ساعات مختلف شبانه روز مربوط به مشکلات شبکه است. این درحالی است که مشترکان مخابرات طی هفته های اخیر بارها با این مشکل مواجه بوده و به این مرکز اطلاع داده اند اما مشکل شان برطرف نشده است.
محمدرضا بیدخام معاون شرکت مخابرات استان تهران با تاکید بر بررسی این مشکل گفت: ممکن است به دلیل کمبود ظرفیت آی پی آدرس های نسخه 4 در برخی مناطق با مشکلات مقطعی در دسترسی کاربران در برخی ساعات شبانه روز مواجه باشیم اما این مشکل مقطعی است و نمی تواند مربوط به چند هفته باشد. او می گوید: گزارشی مبنی بر وجود اختلال در شبکه نداشته ایم.
هم اکنون ۷۰۰ هزار کاربر تهرانی از طریق ADSL مخابرات به شبکه اینترنت دسترسی دارند و بسیاری از آنها از وضعیت سرعت اتصال به شبکه و نیز قطعی های گاه و بیگاه این سرویس
گلایه مندند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :