آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 61742
تاریخ انتشار : 5 آبان 1393 11:20
تعداد بازدید : 579

یک نماینده مجلس:

دلیل ادغام شورای عالی IT موازی کاری است

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: شورای عالی فناوری اطلاعات نتوانست نتایج قابل قبولی برای حل مشکلات فضای مجازی به دست آورد.


تسنیم- نصراله پژمانفر در رابطه  با کلیات طرح ادغام شورای فناوری اطلاعات و فضای مجازی گفت: با توجه به مشکلات حوزه فضای مجازی شورای عالی فناوری اطلاعات در سال 82 تشکیل شد اما با توجه به مشکلات این بخش در سال 90 شورای عالی فضای مجازی با ریاست رییس جمهور تشکیل شد.
وی  افزود: متاسفانه شورای عالی فناوری اطلاعات نتوانست نتایج قابل قبولی برای حل مشکلات فضای مجازی به دست آورد و مسایل این حوزه را مدیریت کند.
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: اگر شورای عالی فناوری اطلاعات توانسته بود عملکرد مناسبی در حوزه فضای مجازی ارایه بدهد به طور قطع نیاز به تشکیل شورای عالی فضای مجازی نبود، به همین منظور کلیات طرح ادغام شورای فناوری اطلاعات و فضای مجازی مطرح شد.وی به دلایل ادغام این دو شورا پرداخت و گفت: تداخل وظایف شورای فناوری اطلاعات و فضای مجازی سبب شد تا مساله ادغام این دو شورا در مجلس پیشنهاد شود و کلیات طرح نیز از سوی نمایندگان خانه ملت رای آورد.
نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: با توجه به مشکلات موجود در فضای مجازی کشور ضروری است که چنین شورایی در کشور فعال باشد و به بررسی مشکلات این حوزه با جدیت بپردازند.
پژمانفر با بیان این مطلب که شورای عالی فناوری اطلاعات دارای 6 وظیفه و شورای عالی مجازی دارای 26 وظیفه است گفت: اعضای حقیقی که عضو شورای فناوری و اطلاعات و شورای عالی فضای مجازی هستند نسبت به اختیارات و وظایف خود از حیث فنی و محتوایی اشراف کامل دارند.بر اساس این گزارش 27 مهرماه کلیات طرح ادغام شورای عالی فناوری اطلاعات در شورای عالی فضای مجازی با 17 رای موافق در کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی تصویب شد. عباسپور سخنگوی این کمیسیون، دلیل این تصمیم را استناد به سخنان مقام معظم رهبری دانسته بود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :