آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 61722
تاریخ انتشار : 4 آبان 1393 11:51
تعداد بازدید : 719

ملکه بریتانیا نخستین توییت خود را فرستاد

الیزابت دوم، ملکه بریتانیا هفته گذشته یکی از دستکش هایش را درآورد و اولین توییت خود را فرستاد.

BBC- «باعث افتخار من است که نمایشگاه "عصر اطلاعات" را در ScienceMuseum@ افتتاح کردم و امیدوارم که مردم از بازدید آن لذت ببرند. ملکه الیزابت.» این اولین توییتی بود که روز جمعه ۲۴ اکتبر ۲۰۱۴ الیزابت دوم، ملکه بریتانیا از صفحه BritishMonarchy@ در شبکه اجتماعی توییتر، ارسال کرد.
این نمایشگاه که سه سال برای آن برنامه ریزی شده، یکی از بلندپروازانه ترین پروژه هایی است که موزه علوم لندن اجرا کرده است. نمایشگاه، بازدیدکننده را به سفری در تاریخ ارتباطات می برد؛ از تلگراف گرفته تا تلفن های هوشمند.
از جمله اشیایی که به معرض دیده عموم گذاشته شده، کابل تلگرافی است که برای اولین بار اروپا و آمریکای شمالی را به هم متصل کرد، همچنین اولین تجهیزات پخش برنامه رادیویی بی بی سی در سال ۱۹۲۲ و رایانه مخترع وب، تیم برنرز لی، که اولین وب سایت را میزبانی می کرد.در این نمایشگاه بازدیدکنندگان می توانند رویدادهایی دوسویه (اینتراکتیو) را نیز تجربه کنند، مثلا یک شبکه موبایل دهه ۱۹۸۰ را بازسازی کنند، یا ببینند که وقتی روی یک لینک کلیک می شود در شبکه وب دقیقا چه اتفاقی می افتد، یا اینکه هدفونی را به تلفن خانه دهه ۱۹۵۰ متصل کنند و به صدای اپراتور گوش دهند.
به گفته تیلی بلایت، مسوول این گالری، از جمله هدف های نمایشگاه این است که بازدیدکنندگان بدانند انقلاب دیجیتال تنها انقلاب در این زمینه نبوده، بلکه آخرین رویداد در مجموعه ای از تحولات بوده است که با آمدن تلگراف برقی در دهه ۱۸۳۰ میلادی آغاز شد.
رایانه نکست (NeXT) که برای میزبانی نخستین وب سایت، توسط مخترع شبکه جهانی وب مورد استفاده قرار گرفت، از جمله اشیایی است که به نمایش گذاشته شده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :