آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 61715
تاریخ انتشار : 4 آبان 1393 11:45
تعداد بازدید : 591

خصوصی ها در ارایه خدمات بانکداری الکترونیکی موفق تر بوده اند

مشتريان بانکي حق انتخاب بانک هاي عامل خود را دارند و اگر تبليغات مناسب در راستاي معرفي خدمات يک بانک صورت بپذيرد، طبيعتا اقبال مردمی به سمت آن بانک سوق پيدا می کند که اين موضوع را بانک حکمت ايرانيان عملياتي کرده است.

فناوران - محمدمهدي مفتح عضو کميسيون اجتماعي مجلس شوراي اسلامی درخصوص بانکداري الکترونيک و اجرايي شدن آن در کشور اظهارکرد: زمينه فعاليت در امور الکترونيک مخصوص در نظام بانکداري کشور زمينه ساز شفافيت و تسريع در تمامی امور بانکي است.
وي ادامه داد: اما راه اندازي بانکداري الکترونيک نيازمند زيرساخت هايي همچون فراگير شدن استفاده از اينترنت، اطمينان و امنيت، و سهولت استفاده است که بايد متصديان راه اندازي به اين ملزومات توجه لازم را داشته باشند.
جانشين معاونت قوانين مجلس شوراي اسلامی همچنين درباره فعاليت هاي اين نوع بانک ها گفت: نبايد فراموش کنيم امروز اکثر بانک ها به سمت الکترونيکي شدن پيش رفته اند اما خدماتي که از آنها براي بهره بردن مردم از اين نوع فعاليت ها ارائه شده است، کافي نيست.
وي تاکيد کرد: بانک هايي نظير بانک حکمت ايرانيان و ساير بانک هاي دولتي و خصوصي حرکت خود را در راستاي نظام بانکداري آغاز کرده اند که در اين ميان بانک هاي خصوص موفق تر عمل کرده اند از جمله بانک حکمت ايرانيان، اما شعار هميشگي حق با مشتري است را نيز بايد رعايت کنيم ؛ مشتريان بايد بهترين بانکي را که در راستاي بانکداري الکترونيک خدمات خود را ارایه می کنند را انتخاب کنند.
مفتح گفت: بانک حکمت ايرانيان تا کنون در خصوص تبيلغات خوب عمل کرده است اما بايد تبليغات بيشتري را در راستاي معرفي خدمات خود به مردم داشته باشد تا در اين شرايطي که جريان هايي همچون افزايش نرخ کارمزد هاي بانکي در بين مردم وجود دارد، با ارائه خدمات ديگر و حتي راهکارهايي براي جذب مشتري، فعاليت هاي خود را در قالب اکثر اقشار اجتماع گسترش دهد چون به اين بانک اعتمادي بيشتري می کنند.
عضو کميسيون اجتماعي مجلس شوراي اسلامی گفت: طبيعي است که اگر اطمينان و دايره پوشش درخواست ها و خدمات مدنظر مشتريان بانکي اطلاع رساني دقيقي شود، بانک ها هم اسم و رسم مناسب خود را به عنوان اولين بانک تخصصي الکترونيکي کشور بر سر زبان ها خواهد انداخت.
وي افزود: حرکت سيستم و نظام بانکي به سمت بانکداري الکترونيکی تاکنون يک حرکت روبه جلويي بوده است که بايد در رابطه با سرعت، دقت و سيستم هاي اطمينان بخشي به مشتريان کارشناسان بيشتر فعاليت کنند اما اجمالا حرکت در اين مسير يکي از نيازهاي جامعه است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :