آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 61707
تاریخ انتشار : 4 آبان 1393 11:36
تعداد بازدید : 632

استفاده از تلفن همراه با پاشنه کفش ها

به زودی این امکان فراهم می شود که با به هم زدن پاشنه کفش ها با تلفن صحبت کرد.

خبرگزاری مهر- شرکت iStrategyLabs نمونه پیش ساخته سیستمی موسوم به “دوروتی” را ارایه کرده که به کفش متصل شده و به فرد این امکان را می دهد تا با به هم زدن پاشنه ها به راحتی با تلفن همراه صحبت کند و حتی پیامک ارسال کند.
این فناوری جالب توجه از دو بخش تشکیل شده است: گجت کوچکی با قابلیت برقراری ارتباط از طریق فناوری بلوتوث که به کفش متصل است و بخش دوم اپلیکیشنی که در تلفن همراه نصب شده و با گجت در ارتباط بلوتوثی است.
نکته جالب این است که با استفاده از این فناوری می توان بهانه خوبی جهت خروج از جلسات طولانی و خسته کننده و حتی گفتگو با افرادی که تمایلی به ادامه صحبت با آنها نداریم ایجاد کرد به طوری که فرد می تواند با به هم زدن چند باره پاشنه ها به یکدیگر تماس تلفنی جعلی برقرار کرده و با به صدا درآوردن تلفن همراه خود محل را به بهانه صحبت کردن با آن ترک کرد.
همچنین فرد می تواند با به هم زدن پاشنه ها پیام متنی (پیامک) خاصی به شماره تلفن های موجود در فهرست تماس های تلفنش ارسال کند.طراحان این فناوری نوین می گویند همچنان تلاش می کنند دامنه کاربردهای این ایده را افزایش دهند. به عنوان مثال آنها روزی را ترسیم می کنند که با استفاده از این فناوری بتوان با حضور در رستوران یا فست فود، غذای مورد نظر را بدون درخواست فهرست غذا سفارش داد.
گرچه این فناوری ابعاد کوچکی دارد اما طراحان آن همچنان در تلاشند تا آن را باز هم کوچک تر کنند تا هیچ خللی در راه رفتن فرد ایجاد نکند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :