آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 61704
تاریخ انتشار : 4 آبان 1393 11:24
تعداد بازدید : 705

در دیدار نمایندگان بخش‌خصوصی و دولتی تاکید شد

اسفهبدی: قیمت غرفه های ارزی نمایشگاه بازنگری می شود

پس از برگزاری چندین نشست به میزبانی اتاق تهران، این بار سالن اصفهان نمایشگاه بین المللی تهران جایی بود که مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی به میزبانی نمایندگان اتاق تهران آمد. این گردهمایی به مناسبت هفتمین جلسه کمیته مشترک نمایشگاهی اتاق تهران و شرکت سهامی نمایشگاه ها برگزار شد و دو طرف پس از شور و گفت و گو درباره موضوعات مرتبط با حوزه نمایشگاهی به تفاهمات مشترکی نیز دست یافتند.
روابط عمومی اتاق تهران- در این نشست بخش خصوصی با تمام اعضای خود در این کمیته مشترک حاضر شد و از آن سو نیز مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی به همراه معاون امور نمایشگاهی و مدیر امور نمایشگاه های داخلی این شرکت به میزبانی از بخش خصوصی نشستند.
 لزوم تدوین گزارش پس از پایان نمایشگاه ها
 در این نشست، اعضای بخش‎خصوصی کمیته مشترک نمایشگاهی اتاق تهران و شرکت سهامی نمایشگاه ها نیز به بیان دیدگاه‎های خود پرداختند. احمد پورفلاح که ریاست این کمیته را برعهده دارد، در این نشست بر برپایی جلسات توجیحی برای مجریان و عوامل نمایشگاهی پیش از برگزاری هر یک از نمایشگاه ها تاکید کرد.
پورفلاح همچنین بر تهیه گزارش‎های کارشناسی پس از برگزاری هر یک از نمایشگاه‎های صنعتی و اقتصادی تاکید کرد و به گفته وی این گزارش‎ها به تعیین چشم انداز وضعیت صنایع و بازار محصولات در داخل و خارج از کشور کمک می کند.
عضو هیات نمایندگان اتاق تهران در بخش دیگری از سخنانش، پیشنهاد اعلام فراخوان به تشکل ها برای سرمایه گذاری در بخش های مختلف صنعت نمایشگاهی را مطرح کرد که مورد استقبال مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه ها قرار گرفت.
از سوی دیگر، محمدرضا نجفی منش دیگر عضو کمیته مشترک نمایشگاهی بر این نکته تاکید کرد که تشکل ها به خوبی می توانند در برگزاری نمایشگاه های مرتبط با حوزه فعالیت خود اقدام کنند و به گفته وی این اتفاق بر بهتر شدن کیفیت نمایشگاه ها کمک می کند.
علی شیبانی نیز در این نشست بر واگذاری نمایشگاه ها به تشکل ها و همچنین اصلاح ساعات برگزاری نمایشگاه ها تاکید کرد. به گفته این فعال اقتصادی، زمان برگزاری نمایشگاه ها در طول روز، مناسب نیست در حالی که در سایر کشورها نمایشگاه ها در ساعات عصر و شب برگزار شده و از توان استقبال بالای بازدیدکنندگان برخوردار است. وی همچنین خواستار تجمیع نمایشگاه های هم نام شد.
محمدرضا بهرامن نایب رییس اتاق تهران نیز طی سخنانی با استقبال از طرح واگذاری برگزاری نمایشگاه ها به تشکل ها، بر این نکته تاکید کرد که ورود تشکل‎ها به این عرصه نباید توام با درآمدزایی باشد و تنها سیاست گذاری برپایی نمایشگاه ها با تشکل ها و انجمن ها باشد.
 بازنگری قیمت غرفه های ارزی نمایشگاه
 در ادامه این نشست، حسین اسفهبدی مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی ایران با بیان اینکه اعتقاد و سیاست مدیریت فعلی نمایشگاه تهران این است که تشکل ها برگزارکننده نمایشگاه های داخلی باشند، در خصوص قیمت و نرخ غرفه ها نیز گفت: ما هم معتقدیم که قیمت اجاره غرفه و سالن ها بالا است به ویژه قیمت های ارزی، با این حال در حال بازنگری قیمت ها هستیم.وی همچنین افزود: شرکت سهامی نمایشگاه ها بنای رفتن از سایت فعلی نمایشگاه تهران در اراضی ولنجک را ندارد و در عین حال معتقدیم که باید حداقل سه سایت نمایشگاهی دیگر نیز در تهران ایجاد شود.مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه هی بین المللی در ادامه افزود: اولویت برگزاری نمایشگاه ها را به تشکل ها می دهیم. وی درباره تغییر ساعات برپایی نمایشگاه ها نیز گفت: اصلاح آن شدنی است و در کارگروهی به بررسی این موضوع پرداخته می شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :