آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 61680
تاریخ انتشار : 4 آبان 1393 10:57
تعداد بازدید : 796

برای جلوگیری از موازی کاری انجام شد!

بررسی هم زمان مصوبات فضای مجازی در وزارت ورزش و شورای عالی فضای مجازی

دبیر کمیته ملی فضای مجازی و جوانان وزارت ورزش و جوانان گفت: وزارت ورزش و جوانان تقاضای خود را برای عضویت در شورای عالی فضای مجازی ارایه کرده است.


خبرگزاری فارس- محمدرضا رستمی افزود: با وجود آن که 90 درصد کاربران فضای مجازی نوجوانان و جوانان هستند، وزارت ورزش و جوانان عضو شورای عالی فضای مجازی نیست و عضو هیچکدام از کمیسیون های عالی شورا هم نبود.
وی گفت: در جلسات مشترک مطرح شد که چطور ممکن است ما برای فضای مجازی سیاست گذاری کنیم بدون اینکه حوزه جوانان را در نظر بگیریم. چراکه  بچه های 14 تا 30 سال عمده کاربران این حوزه هستند و ما در وزارت ورزش و جوانان حوزه تخصصی این حوزه را در اختیار داریم. این پیشنهاد با استقبال خوبی مواجه شد و قرار شد پیشنهاد عضویت وزارت ورزش و جوانان در شورای عالی فضای مجازی نیز مطرح شود و وزارت ورزش و جوانان به عضویت شورای عالی فضای مجازی و همچنین در کمیسیون عالی تولید محتوا در فضای مجازی نیز عضو شود.
دبیر کمیته ملی فضای مجازی و جوانان وزارت ورزش و جوانان گفت: هر دوی این پیشنهادها باید در اولین جلسه شورای عالی فضای مجازی هر دو تصویب و ابلاغ شود.
وی در مورد تشکیل کمیته ملی فضای مجازی و جوانان توضیح داد: نخستین جلسه این کمیته دو هفته گذشته شکل گرفت و ما با مرکز ملی فضای مجازی به این توافق رسیدیم که برای پیشگیری از موازی کاری کمیته ملی فضای مجازی کمیته تخصصی شورای عالی فضای مجازی در حوزه جوانان باشد.
به این ترتیب هرگونه موازی کاری و تکرار را برداشتیم و قرار شد مصوبات ما علاوه بر اینکه در شورای عالی جوانان ارسال می شود در شورای عالی فضای مجازی نیز مطرح شود.
رستمی گفت: طرح تدوین سند ملی فضای مجازی و جوانان در دستور کار این کمیته است که این سند ملی به حوزه فضای مجازی و جوانان با رویکرد اشتغال، کسب و کار، آموزشی، فعالیت های فرهنگی، فراغتی و تفریحی و فعالیت های ارتباطات ملی و بین المللی جوانان و فعالیت ها و مشارکت های اجتماعی جوانان می پردازد.
وی افزود: کار تدوین این سند طول می کشد چون مرحله اول آن کارهای پژوهشی و تحقیقاتی است که زمان بر است و چون قرار است به عنوان یک سند بالادستی برای کل کشور تدوین شود اگر بدون پشتوانه تحقیقاتی انجام شود نتیجه معکوس می دهد و ما نمی خواهیم این اتفاق بیفتد.
دبیر کمیته ملی فضای مجازی و جوانان وزارت ورزش و جوانان گفت: تکنولوژی جدید و رسانه جدید به صورت لجام گسیخته در اختیار جوامع قرار گرفته اما فرهنگ و سواد رسانه ای و سواد عصر رسانه هنوز مورد توجه قرار نگرفته و یکی از وظایف جدی و اصلی در کمیته فضای مجازی تدوین برنامه ملی سواد رسانه ای است.
وی در مورد فیلتر کردن شبکه های اجتماعی مانند وایبر گفت: یلتر کردن ابزارها مانند این است که زبان آدم ها را ببرند، یا دهن آن ها را چسب بزنید، دهان و زبان ابزار افراد است و اگر آنها را ببرند و یا این ابزارها را فیلتر کنید راه درستی نیست، چرا که افراد اگر زبان نداشته باشند با دست منظور خود را منتقل می کنند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :