آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 6167
تاریخ انتشار : 29 بهمن 1390 10:13
تعداد بازدید : 623

مکملی برای کاربران سایر آنتی‌ویروس‌ها

امنیت فعالیت های بانکی را با BankGuard جی دیتا فراهم کنید

شرکت G Data از برترین تولیدکنندگان محصولات امنیتی در فضای سایبری، به تازگی محصول امنیتی جدیدی را برای پیشگیری از سرقت های اینترنتی ارایه کرده است.

فناوران- این محصول با سازگاری با محصولات امنیتی دیگر شرکت‌ها می‌تواند به راحتی در کنار آنها فعالیت کند.
براساس آخرین پژوهش‌های مرکز تحقیقات پلیس جنایی کشور آلمان، مجموع خسارت‌های وارده ناشی از کلاهبرداری‌های آنلاین بانکی در سال 2011 در این کشور به حدود 100 میلیون یورو می‌رسد که در این بین میانگین زیان برای هر پرونده حدود چهار هزار یورو است. با توجه به رشد روز افزون خدمات بانکی آنلاین، امنیت کاربرها در حین این‌گونه فعالیت‌ها از اهمیت فوق‌العاده‌ای برخوردار است. اما متاسفانه آخرین بررسی‌ها نشان می‌دهد که  بسته‌های امنیتی عادی قادر به شناسایی و جلوگیری از تنها 27 درصد این تهدیدات هستند.

حملات بانکی چطور اتفاق می‌افتد؟
اگرچه بانک‌ها در سال‌های اخیر راه‌حل‌های امنیتی مختلفی را برای حفاظت تراکنش‌های آنلاین در شبکه‌های خود پیاده‌سازی کرده‌اند، اما از سوی کاربرها هنوز مشکلات فراوانی وجود دارد که حتی با وجود استفاده از بسته‌های امنیتی مختلف، همچنان به طور کامل قابل
حل نیستند.
همان طور که  در شکل مشخص است در هنگام استفاده از پروتوکل امن SSL، اطلاعات بعد از ورود به سیستم کاربر در مرورگر رمزگشایی می‌شوند که همین نقطه جایی است که اسب‌های تروا بانکی با وجود امن بودن سایر نقاط سیستم از آن سوءاستفاده می‌کنند.
از طرف دیگر اسب‌های تروای بانکی، عمری کمتر از سه روز دارند. به این معنی که از زمان شروع فعالیت تا شناسایی Signature آنها توسط شرکت‌های امنیتی، اسب‌های تروا جدیدی نوشته شده‌اند که دوباره توسط آنتی‌ویروس‌ها قابل شناسایی نیستند. به این ترتیب خراب‌کاران همواره جلوتر از شرکت‌های امنیتی فعالیت می‌کنند.
همچنین با وجود استفاده از فناوری‌های حفاظت پیشگیرانه (Proactive detection)، هنوز این روش‌ها از توان کافی برخوردار نیستند و گپ امنیتی نسبتا بزرگی را
موجب می‌شوند.
در این بین محصول جدید جی‌دیتا به نام BankGuard  امیدواری جدیدی را برای حفاظت فعالیت‌های بانکی  ایجاد می‌کند. خلاصه عملکرد این محصول به این شرح است:
G Data BankGuard-  با بررسی مداوم محتوای رمزگذاری شده SSL در مرورگر و مقایسه آنها با محتوای سال، سیستم را در مقابل اسب‌های تروا بانکی محافظت کرده و با توجه به الگوریتم خاص بررسی محتوا، حتی اسب‌های تروا ثبت نشده را نیز شناسایی می‌کند.
- در هنگام شناسایی، اسب‌های تروا شناخته شده به طور کامل از سیستم پاکسازی می‌شوند.
- در صورتی که به هر دلیلی، تروجان شناسایی شده قابل پاکسازی نباشد، BankGuard تا زمان پاکسازی سیستم، پیشنهاد توقف فعالیت بانکی را به کاربر می‌دهد.
- نرخ شناسایی اسب‌های تروا بانکی توسط BankGuard  بالایی 99 درصد است.
-BankGuard به طور موازی در کنار تمامی آنتی‌ویروس‌ها کار می‌کند.
- فناوری G Data BankGuard در تمامی محصولات 2012 شرکت جی‌دیتا به کار گرفته شده است.
- روش‌های حفاظتی این محصول به طور مداوم به‌روز‌رسانی می‌شوند.
برای کسب اطاعات بیشتر در مورد این محصول، می‌توانید با شرکت آواژنگ سیستم توزیع‌کننده انحصاری محصولات G Data در ایران تماس
 حاصل کنید.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :