آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 6165
تاریخ انتشار : 29 بهمن 1390 10:9
تعداد بازدید : 582

Ivybridge-E اواخر سال 2012 می‌آید

نسل جدید پردازنده های اینتل با مادربوردهای X79 سازگار خواهد بود

در حالی که هنوز چند زمانی از عرضه پردازنده‎های Sandy Bridge-E به عنوان قوی‎ترین پردازنده‎های کامپیوتر‎های رو میزی از سوی شرکت اینتل نمی‏گذرد، به نظر می‏رسد جایگزین این پردازنده‎ها در این شرکت، در حال شکل‏گیری هستند.

فناوران - این پردازنده‏ها که اینتل آنها راIvy Bridge-E نام‎گذاری کرده است، در اواخر سال 2012 میلادی یعنی تقریبا یک سال دیگر وارد بازار خواهند شد.
با این حال این خبر جالب‏ترین قسمت داستان نیست. بنابر گزارش منابع خبری و اسناد لو رفته از شرکت اینتل، این پردازنده‏ها با سوکت 2011 سازگار بوده است و قابل نصب بر روی مادربوردهای مبتنی بر چیپ‌ست Intel X79 خواهند بود.
انتشار این خبر باعث تمایل هر چه بیشتر کاربران به خرید مادربوردهای مبتنی بر X79 خواهد شد، زیرا انتشار این خبر عمر حداقل دو ساله این مادبوردها (به معنای ارایه پردازنده‎های جدیدتر برای آنها) را تضمین می‏کند.
 پیشتر اخباری مبنی بر سازگاری پردازنده‏های ضعیف‏تر Ivy Bridge با سوکت 1155 منتشر شده بود و با این اوصاف به ‌نظر می‏رسد Ivy Bridge-E و Ivy Bridge جانشینان Sandy Bridge-E و Sandy Bridge خواهند بود و برای ارتقا به این پردازنده‏ها نیازی به ارتقا مادربورد نخواهد بود و یک به روزرسانی ساده بایوس مادربورد برای پشتیبانی مادربوردهای قدیمی با Ivy Bridge‏ها کافی خواهد بود.
لازم به ذکر است، Ivy Bridge‏ها تفاوت ساختاری آنچنانی با Sandy Bridge‎ها نخواهند داشت و صرفا با ارتقا فناوری ساخت به 22 نانومتر می‏توانیم شاهد اضافه شدن برخی امکانات اضافی و احتمالا تعداد هسته‏ها نسبت به Sandy Bridge‏ها باشیم.
نخستین پردازنده‏های Ivy Bridge احتمالا در اواسط سال 2012 روانه بازار خواهند شد و برای پردازنده‏های Ivy Bridge-E باید چند ماه دیگر صبر کرد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :