آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 6163
تاریخ انتشار : 29 بهمن 1390 10:5
تعداد بازدید : 548

فردا با حضور تشکل‌های صنف فناوری اطلاعات صورت می‌گیرد

امضای منشور همکاری بین وزارت ICT و اتاق بازرگانی

منشور همکاری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و کمیسیون ICT اتاق بازرگانی صنایع و معادن فردا در محل اتاق و با حضور نمایندگان تشکل های فناوری اطلاعات امضا می شود.

فناوران- رییس کمیسیون ICT اتاق بازرگانی صنایع و معادن با اعلام این خبر گفت: سه نماینده از وزارت ارتباطات، سه نماینده از اتاق بازرگانی و رییس سازمان فناوری اطلاعات در این جلسه حضور خواهند داشت.
مسعود شنتیایی افزود: در این منشور همکاری تمام مشکلات مربوط به قوانین و مقررات از طریق اتاق به عنوان نماینده بخش‌خصوصی مطرح شده است.
وی اضافه کرد: از یک سال و نیم پیش جلسات و صحبت‌های مکرری در مورد تعامل و همکاری هرچه بیشتر بخش خصوصی و دولتی با آقایان تقی پور و حکیم جوادی داشتیم تا جایی که قرار شد فردا منشور همکاری امضا کنیم.
وی با بیان اینکه پیش نویس منشور آماده شده و فردا به امضای دو طرف خواهد رسید،گفت: باید از این فرصت به منظور اتحاد بیشتر تشکل‌های حوزه فناوری اطلاعات استفاده کرد به همین دلیل از تمام تشکل‌های حوزه یعنی سازمان نظام صنفی رایانه‌ای،اتحادیه فناوران رایانه، مجمع عالی واردات، شورای عالی انفورماتیک وغیره دعوت کرده‌ایم تا در این جلسه حضور داشته باشند.شنتیایی افزود: کمیسیون  ICTاتاق بازرگانی تلاش کرده است تا تشکل های صنف فناوری اطلاعات را به هم نزدیک کند زیرا  لازمه رشد و رونق بازار IT اتحاد است.
وی با بیان اینکه امیدواریم با امضای این منشور همکاری راه‌های تعامل بازتر شود،گفت: منشور شامل بخش‌های مختلفی است که هربخش دارای مفاد و تبصره است. به طور مثال یک بخش از این منشور در رابطه با حمایت از سرمایه‌گذاری در زمینه  ITاست.رییس کمیسیون ICT اتاق بازرگانی افزود: بخش‌های دیگر مربوط به قوانین و مقررات، آیین‌نامه‌ها، پژوهش و موارد دیگر است و بخش آخر نیز به نحوه اجرایی مفاد منشور می‌پردازد.
شنتیایی با بیان اینکه با امضای این منشور دبیرخانه همکاری در اتاق بازرگانی صنایع و معادن تشکیل می‌شود،گفت: تاکنون در حوزه فناوری اطلاعات تمرکز نداشتیم اما با امضای این منشور متولی قانونی بخش دولتی و خصوصی توافق نامه‌ای امضا می‌کنند که اگر ، از این پس قانونی تدوین شود نظر بخش خصوصی باید لحاظ شود.
وی افزود: تا به حال در قوانین و مقرراتی که برای حوزه فناوری اطلاعات تصویب می‌شد نظر بخش خصوصی لحاظ نمی‌شد که این امر مشکلات زیادی را برای بخش خصوصی به همراه داشت. وی تاکید کرد: با به وجود آمدن این تعامل بین بخش خصوصی و دولتی از این به بعد بخش خصوصی نیز در تدوین مقررات مربوط به حوزه نظر می‌دهد که این موضوع کمک زیادی به فعالیت آنها می‌کند.
وی در ادامه گفت: بحث سرمایه‌گذاری در حوزه فناوری اطلاعات با توجه به برنامه پنجم توسعه در این منشور همکاری گنجانده شده است.
وی افزود: در واقع یکی از اهداف اصلی منشور تحقق اهداف برنامه پنجم توسعه است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :