آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 6161
تاریخ انتشار : 29 بهمن 1390 10:2
تعداد بازدید : 363

رييس اتاق بازرگاني ايران

اجراي سياست هاي ارزي بايد با واقع بيني همراه باشد

بانک مرکزي يکي از بزرگ ترين تامين کنندگان و عرضه کنندگان ارز در بازار است بنابراين مي تواند نوسانات بازار ارز را به خوبي مديريت کند.

موج- محمد نهاونديان رييس اتاق بازرگاني ايران با اعلام اين مطلب گفت: بانک مرکزي به خوبي مي‌تواند بازار ارزي کشور را هدايت کند اما به شرط اينکه اجراي سياست‌هاي ارزي ايران با واقع بيني همراه شود.
وي گفت: در برنامه‌هاي توسعه‌اي مديريت ارز کشور به صورت مديريت شناور تعيين شده است بنابراين بازار ارز ايران از قابليت مديريتي برخوردار است اما تعيين نرخ ارز به صورت شناور نيز بايد براساس پيش آگهي صورت بگيرد تا فعالان اقتصادي بتوانند برنامه‌ريزي‌هاي لازم را انجام دهند.
نهاونديان با اشاره به ايجاد اشتياق کاذب در مردم نسبت به خريد طلا و سکه افزود: فروش طلا و ارز با نرخ واقعي و پيش فروش ارز با قيمتي کمتر از نرخ فعلي مي‌تواند از ايجاد نوسان و التهاب در بازار جلوگيري کند.
رييس پارلمان بخش خصوصي در خصوص انجام معاملات در بازار ايران با دلار آمريکا تصريح کرد: اگر قيمت ارز در بازار داخلي از ثبات لازم برخوردار باشد به طور قطع خريداران و فروشندگان به پول ملي اتکا خواهند کرد و ديگر شاهد وقوع چنين اتفاقات نامناسبي در بازار نخواهيم بود.
اين کارشناس اقتصادي در پاسخ به سوالي مبني بر اينکه در فاز دوم هدفمندي يارانه‌ها بايد به کدام بخش توجه بيشتري شود، خاطرنشان کرد: در اجراي فاز اول قانون هدفمندي يارانه‌ها به بخش مصرف توجه ويژه‌اي شد حال وقت آن است که در فاز دوم به توليد نيز توجه کنند البته به شرط اينکه اهداف فاز اول اجراي قانون هدفمندسازي يارانه‌ها محقق شده باشد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :