آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 61591
تاریخ انتشار : 3 آبان 1393 11:6
تعداد بازدید : 564

افتتاح دهمین کتابخانه گویای سامسونگ در کرمانشاه

دهمین کتابخانه گویای کشور، روز پنجشنبه اول آبان ماه، طی مراسمی در استان کرمانشاه افتتاح شد.

فناوران- در این مراسم مدیراداره کل کتابخانه های استان کرمانشاه،معاون امورتوانبخشی سازمان بهزیستی استان کرمانشاه، معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری کرمانشاه و مدیران انجمن نابینایان و جمعی از  کودکان نابینای شهر کرمانشاه حضور یافتند.
بیژن راستانی فر، مدیر اداره کل کتابخانه های استان کرمانشاه در جریان افتتاح این کتابخانه با اشاره به وجود ۵۲ کتابخانه ویژه نابینایان در کشور به احداث کتابخانه گویای کرمانشاه به عنوان یکی ازمعدود کتابخانه های ویژه کودکان نابینا درکشور اشاره کرد وگفت، در کنار ساخت کتابخانه گویای کرمانشاه و ایجاد فضایی برای مطالعه کودکان نابینا و کم بینا فرصتی برای اشتغال نابینایان در این کتابخانه نیز ایجاد شده است.
رسول اکبرزاده، معاون امور توانبخشی سازمان توانبخشی استان کرمانشاه نیز از حضور بیش از چهار هزار نابینا در استان کرمانشاه گفت و افزود،بهزیستی استان کرمانشاه احداث این کتابخانه را فرصتی برای آموزش وارتقای دانش نابینایان و ایجاد فضایی برای اشتغال و مشارکت اجتماعی آنها می داند.
در این مراسم که جمعی از کودکان نابینای استان کرمانشاه به همران معلمان و والدین شان نیز حضور
داشتند.
علی اکبر جمالی، رییس انجمن نابینایان ایران نیز دراین مراسم از توافق با استانداری استان کرمانشاه برای راه اندازی دو کتابخانه گویا در دیگر شهرهایاستان کرمانشاه خبر داد.
کتابخانه های گویا بخشی ازکمپین کودکان امید، پروژه مسئولیت اجتماعی شرکت سامسونگ در ایران است که باهمکاری سازمان بهزیستی کشور،کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و سازمان های مردم نهاد فعال در زمینه نابینایان، انجمن خزانه و عصای سفید راه اندازی
می شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :