آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 61585
تاریخ انتشار : 3 آبان 1393 10:57
تعداد بازدید : 646

آخرین مهلت دریافت کارت هوشمند معافیت

جانشين رئيس سازمان وظيفه عمومی ناجا اعلام کرد: آخرين مهلت تعويض کارت هاي پايان خدمت تا پايان سال جاري است و از ابتداي سال 94 کارت هاي پايان خدمت قديمی فاقد اعتبار بوده و با ارایه آن، هيچ کار اداري انجام نمی شود.

فناوران - سردار ابراهيم کريمی با بیان تاريخچه شروع صدور کارت هاي هوشمند پايان خدمت و معافيت، اظهار داشت: با توجه به اينکه پيش از اين صدور کارت هاي معافيت از خدمت به صورت تمرکزي به عهده سازمان وظيفه عمومی ناجا بوده، لذا براساس تصميم ستاد کل نيروهاي مسلح مقرر شد تا کارت هاي پايان خدمت نيز به صورت متمرکز توسط اين سازمان صورت گيرد.
وي افزود: از آنجاييکه لزوم تجميع اطلاعات نيز احساس می شد، از سال 90، طرح تعويض کارت هاي پايان خدمت و معافيت و تبديل شدن آنها به کارت هاي هوشمند نيز در دستور کار سازمان وظيفه عمومی ناجا قرار گرفت که يکي از دلايل مهم آن، کاغذي بودن کارت هاي قديمي، عدم دسترسي کامل به اطلاعات آنها و عدم ارتباط سيستمی و الکترونيکي بود که اجازه سرويس دهي به مردم را از پليس سلب می کرد.
به گفته کريمی ديگر سرويس هاي الکترونيکي مانند گواهينامه، گذرنامه و... در بستر اينترنت نيز به واسطه تجميع اطلاعات وظيفه عمومی امکان پذير شده و اين مهم باعث تسهيل روندها و ارایه خدمات بهتر و سريعتر به مردم شده است تاجاييکه متقاضيان اين خدمات در هرکجاي کشور بدون مراجعه به نقطه اي که خدمت سربازي خود را گذرانده اند، می توانند اين سرويس ها را دريافت کنند.
اين مقام ارشد انتظامی تأکيد کرد: پايان سال 93، آخرين مهلت تعويض کارت هاي پايان خدمت است و از ابتداي سال 94 کارت هاي پايان خدمت قديمی نيز فاقد اعتبار بوده و با ارایه آن هيچ کار اداري انجام نمی شود؛ البته اين موضوع به منزله اين نيست که تعويض اين دسته از کارت ها صورت نمی گيرد بلکه تا شهريور ماه سال آينده انجام می شود، اما همانطور که تأکيد شد در سال 94 با کارت هاي قديمی هيچگونه امور اداري انجام نشده و از درجه اعتبار ساقط خواهند شد.
به گفته اين مقام ارشد انتظامی افرادي که از تاريخ 1/1/1360 خدمت خود را به پايان رسانده اند بايد براي تعويض کارت هاي خود اقدام کنند چراکه در غير اين صورت با کارت هاي قديمی امور اداري آنان در هيچ سازمان و وزارتخانه اي، انجام نمی شود.
کريمی خاطرنشان کرد: 99.5 درصد متقاضيان دريافت کارت هاي هوشمند پايان خدمت، کارت هاي خود را ظرف يک ماه دريافت می کنند اما ممکن است نيم درصد افراد به دليل از بين رفتن پرونده هايشان در يگان هاي خدمتي و يا جابجايي يگان ها، با مشکل مواجه شده و صدور کارت هاي آنان بيشتر از يک ماه به طول انجامد؛ در برخي از موارد نيز که ممکن است اطلاعات افراد در سيستم و يا دفاتر تفصيلي نيروهاي مسلح وجود نداشته باشد و امکان احراز اصالت کارت هاي آنان نباشد، در اين صورت متقاضيان را فراخوان کرده و از آنان می خواهيم که با پيگيري از يگان خدمتي خود و با در اختيار قرار دادن اطلاعات بيشتر به ما اين امکان را بدهند که اصالت کارت را تاييد کرده و براي آنان کارت هوشمند صادر کنيم.
وي بار ديگر تأکيد کرد: مردم هرچه زودتر براي تعويض کارت هاي پايان خدمت خود اقدام کرده و اين مهم را به روزهاي پاياني سال موکول نکنند چراکه در اين صورت دفاتر ما با حجم زيادي از درخواست ها مواجه شده و در نهايت زمان صدور کارت ها طولاني تر می شود.
کريمی در پايان تصريح کرد: مردم براي کسب اطلاعات بيشتر در اين زمينه می توانند با سامانه تلفن گويا 096480 تماس حاصل و يا به سايت سازمان وظيفه عمومی به نشاني Vazifeh.police.ir مراجعه کنند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :