fanavaran
آخرین اخبار
   
  کد خبر : 61578
  تاریخ انتشار : 3 آبان 1393 10:48
  تعداد بازدید : 589

  تدوین آیین نامه حمایت از تولیدکنندگان تجهیزات ارتباطی

  معاون وزیر ارتباطات از تدوین آیین نامه حمایتی خبر داد که براساس آن رابطه مشخصی میان اپراتورهای ارتباطی و تولیدکنندگان تجهیزات مخابراتی فراهم شود و اپراتورها ملزم به خرید تولیدات داخلی شوند.


  خبرگزاری مهر- سید مجتبی هاشمی مهمترین اقدامات در جهت تعامل با تولیدکنندگان و فعالان بخش خصوصی حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات را در دولت یازدهم تشریح کرد.
  وی با بیان اینکه حمایت از پروژه های جدید شرکت های تولیدکننده مخابراتی، سخت افزاری، نرم افزاری و فناوری اطلاعات در دستور کار وزارت ارتباطات قرار دارد ادامه داد: تاکنون حمایت های مالی و معنوی بسیار خوبی از این شرکت ها شده است و این موضوع همچنان نیز ادامه دارد.
  معاون فناوری و امور بین الملل وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با تاکید براینکه سعی کردیم به مشکلات بخش خصوصی نیز بپردازیم، افزود: از طریق تعامل مثبت با سندیکای صنعت مخابرات و نیز سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور در جریان مسایل این حوزه قرار گرفته ایم و بسیاری از مسایل و مشکلات بخش خصوصی صنعت ICT را
  رفع کرده ایم.
  دبیر ستاد توسعه فناوری اطلاعات و ارتباطات معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری با بیان اینکه بازار اصلی کشور در این بخش، در اختیار اپراتورهای مخابراتی قرار دارد گفت: متاسفانه طی سال های اخیر میان این اپراتورها و تولیدکنندگان داخلی فاصله افتاده است و اپراتورها در حد زیادی نیازهای خود را از خارج کشور تامین می کردند و از تولیدات داخلی کمتر استفاده شده است از این رو سعی کرده ایم با اپراتورها و تولیدکنندگان هماهنگی داشته باشیم تا ارتباطی موثر میان بازار و تولیدات داخلی فراهم شود.
  وی خاطرنشان کرد: این موضوع در قالب تدوین آیین نامه در حال پیش روی است و امید می رود تا دو ماه آینده قدم های عملی و اجرایی آن برداشته شود؛ براین اساس سالانه نیازهای گسترده اپراتورها از بازار داخلی تامین می شود و تولیدات داخلی مورد استفاده اپراتورها قرار می گیرد.
  هاشمی با تاکید براینکه ممکن است برخی تولیدات داخلی پاسخگوی اپراتورها نباشد، افزود: حداقل بخشی از نیازهای اپراتورها از طریق تولیدات داخلی قابل
  تامین است.
  وی بر الزام اپراتورها بر خرید تجهیزاتی که در داخل کشور تولید می شوند تاکید کرد و گفت: برای مثال طبق هماهنگی های به عمل آمده در زمینه تجهیزات کابل های مخابراتی نوری که توانایی تولید آن در کشور وجود دارد شرکت مخابرات جلوی خرید خارجی را بگیرد و از ظرفیت های تولیدی داخل استفاده کند. در همین حال برای سایر اپراتورها نیز دستورالعمل مشخصی دیده شده که به اجرای آن الزام
  خواهند داشت.


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :