آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 61525
تاریخ انتشار : 30 مهر 1393 11:56
تعداد بازدید : 770

کامیتکس دهم به روی یزدی‏‏ها گشوده شد

نمایش توانمندی های ICT خصوصی ها و دولتی های استان یزد

دهمین نمایشگاه کامپیوتر، موبایل استان یزد با حضور مدیران کشوری، مقامات استان و جمعی از کارشناسان فناوری اطلاعات دوشنبه عصر در محل دایمی نمایشگاه‏‏های این استان افتتاح شد.

فناوران-  دبیر دهمین نمایشگاه کامپیوتر و موبایل استان یزد و رییس سازمان نظام صنفی رایانه ای این استان در مراسم افتتاحیه کامیتکس گفت: زمان برای توسعه فناوری اطلاعات بسیار کوتاه است، اگر یک قرن 100 ساله باشد، این قرن در حوزه فناوزی اطلاعات 14 سال در نظر گرفته می‏شود 
منصور ندافیون افزود: توسعه کشور بدون توجه به فناوری اطلاعات مفهومی ندارد، امیدوارم در بخش دولتی و خصوصی بیش از پیش به بحث فناوری اطلاعات اهمیت داده شود.
رییس سازمان نظام صنفی یزد ادامه داد: بروکراسی در حوزه فناوری اطلاعات زمان و توان بسیار بالایی را از کشور می گیرد و ایران را از قطار توسعه سیاسی، اقتصادی  و اجتماعی دنیا عقب نگه دارد.
ندافیون گفت: در برنامه‏‏‎های کوتاه مدت و دراز مدت اقتصادی کشور، بدون توجه به فناوری  اطلاعات چه در حوزه زیرساخت چه در حوزه نرم افزار، سخت افزار و شبکه در امور خود، به یقیین دچار کندی خواهیم شد.
دبیر دهمین کامیتکس یزد ابراز امیدواری کرد که به بحث فناوری اطلاعات بیش از پیش توجه داشته باشیم و  در این حوزه، پرچم کشور را در عرصه‏‏های مختلف علمی و اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی برافراشته کنیم.
در همین حال محمد مهدی لسان صدق، دبیر سازمان نظام صنفی استان یزد نیز در حاشیه این مراسم گفت: کامیتکس دهم با حضور 70 شرکت معتبر از داخل و خارج از استان  و همچنین هفت نهاد دولتی در فضایی به مساحت هفت هزار متر مربع  در حوزه هایی نظیر رایانه، تبلت، سیستم های کنترلی و تلفن همراه برپا شده است.
وی افزود: دهمین نمایشگاه کامپیوتر، موبایل، الکترونیک، ماشین های اداری و سیستم های کنترلی تا جمعه دوم آبان ماه از ساعت 16 تا 21 پذیرای شهروندان خواهد بود.
وی حضور دولت الکترونیکی را در نمایشگاه امسال فعال توصیف کرد و افزود: در این دوره کامیتکس، نهادهای دولتی به صورت گسترده تر، خدمات خود در حوزه الکترونیکی در معرض دید بازدیدکننندگان قرار داده اند و به نظر می‏رسد تعامل دوسویه ای برقرار شود.
دبیر سازمان نظام صنفی رایانه ای گشور گفت: تهمیدات لازم  به منظور ارایه خدمات در حوزه کامپیوتر، موبایل، الکترونیک، ماشین های اداری و سیستم های کنترلی فراهم شده تا شهروندان از آخرین دستاوردهای روز فناوری اطلاعات از نزدیک آشنا شوند.
کامیتکس دهم در محل دایمی نمایشگاه های استان یزد در محل سالن شهید قندی تا جمعه دوم آبان ماه برای بازدید عموم دایر است و شرکت‏‏های حاضر در این نمایشگاه، علاوه بر ارایه آخرین فناوری های روز دنیا، تهسیلات ویژه ای از جمله تخفیف ویژه، فروش اقساطی رایانه و لپ تاپ، اینترنت رایگان و دیگر خدمات را ارایه می‎‎دهند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :