آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 6152
تاریخ انتشار : 29 بهمن 1390 9:44
تعداد بازدید : 575

در مراسم راه‌اندازی شبکه ملی فرهنگ اعلام شد:

راه اندازی 250 مركز فرهنگی دیجیتال

مدیر اجرایی شبكه ملی فرهنگ از راه اندازی 250 مركز فرهنگی دیجیتال در شش ماه نخست سال آینده در سراسر كشور خبر داد.

روابط عمومی و امور بین الملل مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال-  مهدی میلانی زاده افزود: بر اساس تفاهم نامه اولیه امضا شده میان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، 500 مركز فرهنگی دیجیتال در سراسر كشور راه‌اندازی خواهد شد.
این مقام مسوول در مركز رسانه‌های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد: از این تعداد 250 مركز تا پایان بهمن ماه امسال و بقیه تا پایان نیمه نخست سال آینده راه‌اندازی خواهد شد.
میلانی زاده یادآور شد: این مراكز بر اساس تقسیم‌بندی‌های ایجاد شده در چهار بخش شهری، استانی، منطقه‌ای و خانه‌های فرهنگ، تجهیز و راه‌اندازی خواهند شد.
محور اصلی شبکه‌های ملی فرهنگ دستیابی به تولید محتوای دیجیتالی است
مدیر اجرایی شبکه ملی فرهنگ محور اصلی شبکه‌های ملی فرهنگ را دستیابی به تولید محتوای دیجیتالی دانست.
مهدی میلانی زاده، با اشاره به طراحی، تجهیز و راه‌اندازی شبکه ملی فرهنگ گفت: پس از پیشنهاد وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در اواخر سال 88، ایجاد شبکه ملی فرهنگ در معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به تصویب رسید و کار خود را به صورت پایلوت از سال 89 آغاز کرد.
 وی ادامه داد: بودجه اجرای این طرح بر عهده معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری است و تامین هزینه مکان و نیروی انسانی نیز بر عهده وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است.
 مدیر اجرایی شبکه ملی فرهنگ ایجاد ارتباط بین مراکز فرهنگی دیجیتالی و سنتی، راه‌اندازی پورتال ملی فرهنگ،  برگزاری دوره‌های آموزشی، حمایتی و فرهنگ‌سازی در حوزه رسانه‌های دیجیتال را از اهداف این طرح برشمرد.
میلانی زاده راه‌اندازی مراکز فرهنگی دیجیتال را محور اصلی فعالیت‌ شبکه ملی فرهنگ خواند و خاطر نشان کرد: بر اساس تفاهم‌نامه اولیه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، 500 مرکز فرهنگی دیجیتال در سراسر کشور ایجاد می‌شود.
 مدیر شبکه ملی فرهنگ با اشاره به اینکه 250 مرکز فرهنگی دیجیتال تا پایان سال جاری آماده خواهد شد، گفت: در برخی از شهرهای استان‌های اردبیل، تهران، بوشهر، کرمان، چهارمحال‌وبختیاری، خراسان جنوبی، خراسان رضوی، خراسان شمالی، سیستان و بلوچستان، فارس، قزوین، کردستان، کهکیلویه و بویر احمد، گلستان، لرستان، استان مرکزی، هرمزگان و همدان مراکز فرهنگی دیجیتال ایجاد می شود.
 وی با تاکید بر اینکه این مراکز در سراسر کشور ایجاد خواهد شد، تصریح کرد: بر اساس تقسیم بندی مراکز فرهنگی دیجیتالی در چهار بخش شهری، استانی، منطقه‌ای و خانه‌های فرهنگ تجهیز و راه‌اندازی خواهند شد.
 مدیر شبکه ملی فرهنگ ادامه داد: خانه‌های فرهنگ، سر شاخه‌های اصلی  هستند، که در کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد و موسسات قرآنی مرتبط با وزارت فرهنگ و ارشاد ایجاد می‌شوند. از بین 250 مرکز فرهنگی که تا پایان بهمن ماه ایجاد خواهد شد، حدود 180 مرکز فرهنگی دیجیتال در خانه‌های فرهنگ مساجد راه‌اندازی می‌شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :