آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 6150
تاریخ انتشار : 29 بهمن 1390 9:42
تعداد بازدید : 367

رییس سازمان فناوری اطلاعات:

تدوین نظام جامع مدیریت دانش دستگاه ها تا سه سال دیگر

بر اساس آیین نامه گسترش کاربرد فناوری اطلاعات، دستگاه باید تا پایان سال سوم برنامه پنجم، نظام جامع مدیریت دانش خود را در بخش مربوط تدوین و پیاده سازی کنند.

روابط عمومی‌ وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات- مهندس علی حکیم جوادی معاون وزیر و رییس سازمان فناوری اطلاعات ایران ضمن بیان این مطلب گفت: بر اساس ماده پنجم این آیین‌نامه، تمامی ‌دستگاه‌های اجرایی و استانداری‌ها باید این نظام را با رعایت اصول مدیریت دانش و یکپارچگی اطلاعات تدوین و پیاده‌سازی کنند.
معاون وزیر ارتباطات، دانش را موتور تولید ثروت دانست و تصریح کرد: دانش یکی از دارایی‌های مهم و استراتژیک سازمانی است و مدیریت دانش یک مدل کسب و کار نظام یافته محسوب می‌شود.
وی ادامه داد: مدیریت دانش فرآیند ایجاد، تایید و اعتبار بخشی، ارایه، توزیع و کاربرد دانش است که در آن کسب دانش درست برای افراد مناسب در زمان و مکان مناسب مورد توجه است.  علی حکیم جوادی افزود: تغییرات سریع دنیای امروز، سازمان‌ها را با چالش‌های مختلفی روبه‌رو کرده است اما در این میان سازمان‌هایی موفق هستند که به کمک ابزارهای مدیریتی و فناوری‌های نوین از فرصت‌های ایجاد شده به خوبی استفاده کنند.
وی خاطرنشان کرد: در همین راستا، معتقدیم که فناوری اطلاعات موجب تسهیل در مدیریت دانش شده و آن را به مزیت رقابتی تبدیل کرده است.
رییس سازمان فناوری اطلاعات ایران با بیان این مطلب که به منظور تامین نیازهای مدیریت دانش یک سازمان باید یکپارچه سازی با استفاده از فناوری‌ها ارتباطی صورت گیرد، گفت: بر همین اساس، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات تلاش گسترده‌ای را برای تامین نیازهای قانونی و زیرساختی این فرآیند عملیاتی کرده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :