آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 6149
تاریخ انتشار : 29 بهمن 1390 9:40
تعداد بازدید : 522

با حمایت وزارت ارتباطات؛

آزمایشگاه یادگیری الکترونیکی در دانشگاه تهران راه اندازی شد

آزمایشگاه یادگیری الکترونیکی در راستای اجرایی کردن تفاهم نامه یادگیری الکترونیکی میان سازمان فناوری اطلاعات ایران و دانشگاه تهران در این دانشگاه به بهره برداری رسید.

فناوران- طرح تاسیس و راه‌اندازی آزمایشگاه فناوری‌های نو در یادگیری در دانشگاه تهران با هدف استفاده از توان علمی ‌و پتانسیل تحقیقاتی دانشگاه تهران که از سابقه طولانی و تنوع رشته‌ای برخوردار است و نیز استفاده از ابعاد مختلف پژوهشی مدنظر قرار گرفته است.
در همین راستا،‌ ایجاد بستر مناسب برای انجام تحقیقات مورد نیاز کشور در حوزه یادگیری الکترونیکی که برگرفته از برنامه‌های کارگروه فناوری اطلاعات و ارتباطات - فاوا- است و نیز برنامه‌های سایر دستگاه‌های اجرایی نظیر وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به این آزمایشگاه ارجاع می‌شود. همچنین،‌ این آزمایشگاه در حوزه فعالیت خود می‌تواند به نیازهای تحقیقاتی سازمان فناوری اطلاعات در زمینه‌های مرتبط پاسخ دهد و همان‌طور که در تفاهم‌نامه پیش‌بینی شده به عنوان اولین ماموریت برجسته تحقیقاتی درکنار سازمان فناوری اطلاعات نسبت به راه‌اندازی «شبکه ملی یادگیری» به صورت پایلوت اقدام کند. ایجاد چارچوب‌های مناسب و قابل گسترش به تمام مراکز آموزشی کشور، برای تامین نیروی انسانی کارآمد در حوزه یادگیری الکترونیکی با هدف کمک ارتقای یکی از شاخص‌های مهم توسعه فناوری اطلاعات و ارایه مشاوره در حوزه یادگیری الکترونیکی به وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در تدوین برنامه‌های راهبردی و آینده‌نگاری از جمله اهداف راه‌اندازی این آزمایشگاه محسوب می‌شود.
این آزمایشگاه با حضور مسوولان وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، ‌آموزش و پرورش و دانشگاه تهران مورد بهره‌برداری قرار گرفت.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :