آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 61394
تاریخ انتشار : 28 مهر 1393 11:5
تعداد بازدید : 860

با مشارکت شهرداری و بخش خصوصی

«ابر وای.فای» در مشهد ایجاد می شود

مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد با بیان اینکه برای راه اندازی «ابر وای.فای» در مشهد با بخش خصوصی مذاکره داشته ایم؛ گفت: راه اندازی «ابر وای.فای» حجم بالای سرمایه گذاری نیاز دارد و شهرداری پیگیر تامین هزینه این طرح است.

خبرگزاری مهر - علی آبسالان در نشست عملکرد یک ساله شهرداری مشهد گفت: راه اندازی «ابر وای.فای» در مشهد نیاز به حجم بالای سرمایه گذاری دارد که با بخش خصوصی وارد مذاکره شده ایم و در مورد شیوه اجرای آن در حال بحث و توافق با سرمایه گذار هستیم.

مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد توضیح داد: این طرح در حال حاضر در اطراف حرم رضوی شکل گرفته اما در مورد سطح شهر مشهد با توجه به هزینه آن با مشکل مواجهه هست.

به گفته آبسالان با راه اندازی این «ابر وای.فای» در مشهد امکان استفاده کاربران اینترنت از این فناوری فراهم می شود.

وی در موضوع شخصی سازی من کارت با بیان اینکه شهروندان دارای «کارت هویت دیجیتالی» می شوند؛ گفت: علاقمندان می توانند در سامانه «من میل» ثبت نام و سپس نسبت به شخصی سازی من کارت آنها اقدام خواهد شد.

آبسالان بیان کرد: برای اجرای شخصی سازی من کارت از اجتماع هایی مثل دانشگاه شروع کرده ایم و انجام شخصی سازی از طریق باجه های فروش من کارت میسر نیست.

وی همچنین در خصوص استفاده از من کارت در تاکسی ها گفت: دستگاه GBL برای استفاده شهروندان از من کارت در دو هزار تاکسی نصب شده و همچنین در مرحله بعد تجهیز تاکسی ها به دستگاه کارت خوان تا دو ماه آینده محقق و این سیستم نیز در تاکسی به بهره برداری خواهد رسید.

مدیر عامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد در ادامه در رابطه با دستاوردهای این سازمان در یکسال گذشته، عنوان کرد: سامانه صدور مجوز روز بازار و شب بازار بستری مناسب، برای ثبت درخواست صدور مجوز و بازرسی برای بازارهای موقت شهرداری مشهد بوده است.

وی افزود: ماهیانه 3 هزار نفر متقاضی استفاده از بازارهای موقت شهرداری هستند و برای دریافت مجوز به سازمان میادین مراجعه می کنند که مشکلاتی برای شهرداری و شهروندان دارد و این سامانه به حل این مشکل کمک کرد.

مدیر عامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد ادامه داد: سامانه مدیریت پشتیبانی امداد نیز سبب یکپارچه سازی درخواست های کاری موجود و مدیریت درخواست ها شده است.

وی گفت: در یک سال گذشته سامانه های مدیریت جلسات و همچنین نرم افزار داشبورد مدیریتی برای ایجاد ابزاری برای تحلیل اطلاعات از دیگر سامانه هایی بود که به کمک مدیران شهری آمد.

به گفته آبسالان مشهدی ها اعتماد خوبی در سال 92 به پرداخت الکترونیکی داشته اند و در سال گذشته از بودجه نقدی شهرداری 547 میلیارد تومان آن دریافت الکترونیکی بوده و امسال نیز تا به امروز 379 میلیارد تومان دریافت الکترونیکی صورت گرفته است.

مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد پیش بینی کرد تا پایان سال این رقم به 700 میلیارد تومان برسد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :