آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 60422
تاریخ انتشار : 8 مهر 1393 11:13
تعداد بازدید : 848

رایانه های کشور، صاحب «آمبولانس» شدند!

نخستین خودرو امداد و نجات رایانه ای ایرانی در نمایشگاه کامپیوتر و ماشین های اداری و نمایشگاه بین المللی صنایع مخابرات مشهد رونمایی شد. ایسنا- محمد علی خانزاده، نماینده مجری طرح گفت: خودروی امداد و نجات سایبری، آزمایشگاهی سیار با تجهیزات پایه و قابلیت ارایه مجموعه ای از سرویس های امداد و نجات به کارشناسان فنی است که می تواند با پشتیبانی آنلاین به ارایه خدمات سایبری و امداد و نجات رایانه ای به دستگاه ها و سازمان های عضو قلمرو که مورد تهدید و یا حمله سایبری قرار گرفته اند، بپردازد.
وی گفت: این خودرو که دارای بسیاری از تجهیزات اتاق سرور است، امکان برقراری لینک های ارتباطی حتی در صورت نبودن کابل های ارتباطی را فراهم می کند و سبب می شود در مواقع بحرانی به خوبی به مدیریت بحران پرداخته شود.
نماینده مجری طرح نخستین خودروی امداد و نجات رایانه ای ایرانی افزود: این خودرو بومی است و الگوریتم آن نیز از دانش ایرانی بهره برده است و با توجه به قدرت این سیستم و توانایی رفع نقایص ایجادی در شبکه ها هم اکنون آماده واگذاری و یا ارایه خدمات برای تمام دستگاه ها و یا شرکت های مورد نیاز است.
وی با بیان اینکه این خودرو دارای تاییدیه های لازم از مراکز مرجع و ذی صلاح است، گفت: این خودروی امداد و نجات ایرانی می تواند در زمانی حدود 20 تا 30 دقیقه جایگزین سرور اصلی شرکت ها و ادارات شود و وقفه حاصل از خرابی سیستم، سوختن هارد یا خرابی خطوط مخابراتی را برطرف کند.
نماینده مجری طرح نخستین خودروی امداد و نجات رایانه ای ایرانی (cert) گفت: با توجه به تقاضای طرف قرارداد ما می توانیم تجهیزات مورد نیاز را به هر تعدادی که مورد نیاز باشد، در اختیار آن ها قرار دهیم.
خانزاده گفت: توانایی های بالای سیستم نظیر قابلیت واکنش سریع و به موقع به عضو مورد تهدید سایبری، بررسی و آنالیز رفتاری فایل های مشکوک در شبکه و امکان انتقال آن ها به بستر امن آزمایشگاه مرجع، تحلیل سریع حادثه در محل بر اساس وضعیت جاری شبکه و ... سبب فراگیری این سیستم شده است.
وی از امکان محدودسازی اولیه حادثه به منظور بررسی و یافتن مشکلات توسط ابزارها و امکانات موجود در خودرو خبر داد و گفت: این خودرو حامل تجهیزات بازیابی اطلاعات سیار به منظور یاری رسانی در مواقع مورد نیاز است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :