آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 60417
تاریخ انتشار : 8 مهر 1393 11:7
تعداد بازدید : 902

دادستان کل کشور:

رییس جمهور جلسات شورای عالی فضای مجازی را تشکیل دهد

دادستان کل کشور ضمن درخواست از رئیس جمهور برای برگزاری جلسات شورای عالی فضای مجازی گفت: جلسات این شورا حداقل باید ماهی یک بار تشکیل شود.
تسنیم - حجت الاسلام ابراهیم رئیسی دادستان کل کشور در حاشیه مراسم ختم والده آیت اله هاشمی شاهرودی در جمع خبرنگاران در مورد علل تشکیل نشدن جلسات شورای عالی فضای مجازی گفت: از اولین اقداماتی که در دوره جدید کاری و در دادستانی کل کشور داشته ام این بود که از رئیس جمهور و رئیس شورای عالی فضای مجازی خواستم که هر چه زودتر جلسات این شورا تشکیل شود. وی با بیان اینکه بر اساس آیین نامه، جلسات شورای عالی فضای مجازی باید زود به زود تشکیل شود و حداقل هر ماه یک جلسه داشته باشد گفت: مدتی است که این شورا جلسه نداشته که از همین جا از رئیس جمهور که ریاست این شورا را برعهده دارد، می خواهم که هر چه زودتر جلسه شورای عالی فضای مجازی تشکیل شود زیرا بسیاری از مباحثی که در رسانه ها مطرح است و بسیاری از دغدغه هایی که دوستداران نظام و انقلاب دارند، می تواند در جلسات شورای عالی فضای مجازی مطرح و اتخاذ تصمیم شود.
رئیسی در پاسخ به این سوال که آیا روسای قوای دیگر نمی توانند این جلسه را تشکیل دهند یا خیر گفت: قانون ریاست این شورا را برعهده رئیس جمهور قرار داده است.
دادستان کل کشور در مورد تشکیل جلسات کمیته تعیین مصادیق مجرمانه نیز تاکید کرد: این کمیته هر 15 روز یک بار تشکیل می شود که تاکنون تصمیماتی داشته ایم اما در دوره ای که بنده بوده ام، جلساتی تشکیل شده و تصمیماتی هم داشته ایم.
رئیسی در مورد تصمیم گیری قوه قضائیه در این کمیته برای شبکه های اجتماعی نظیر وایبر نیز گفت: ریاست قوه قضائیه وقتی را تعیین کرده اند که در آن وقت مقتضی انشاءالله برایش تصمیم گیری می شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :