آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 60415
تاریخ انتشار : 8 مهر 1393 10:53
تعداد بازدید : 911

با ارایه یک ضرب الاجل 7 روزه انجام شد

هشدار اتحادیه فناوران درباره 6 تخلف واحدهای صنفی رایانه ای

هشدار اتحادیه فناوران به 6 تخلف واحدهای صنفی رایانه ای بر اساس اطلاعیه صنف فناوران رایانه تهران تمام واحدهای صنفی موظفند از تاریخ 15 مهرماه سال جاری کالاهای خود را طبق قانون نظام صنفی به صورت عمده فروش با سود 3 درصد و واحدهایی که به صورت خرده فروشی فعالیت می کنند با سود 7 درصد به فروش برسانند.

فناوران- در اطلاعیه اتحادیه صنف فناوران رایانه تهران آمده است، با توجه به اخلال بوجود آمده در نظام کسب و کار توسط برخی از واحدهای صنفی که اغلب آنها فاقد پروانه کسب هستند. به اطلاع می رساند از تاریخ 1393/07/15کلیه واحدهای صنفی اعم از حقیقی یا حقوقی موظفند «طبق قانون نظام صنفی واحدهایی که به صورت عمده فروشی فعالیت می‎کنند با سود 3 درصد و واحدهایی که به صورت خرده فروشی فعایت می‎کنند، کالای خود را با سود 7 درصد به فروش برسانند. همانگونه که وزارت دارایی طبق همین قانون، مالیات‎های شغلی را دریافت خواهد نمود.

هیچیک از واحدهای صنفی طبق قانون نمی‎بایست موارد زیر را انجام دهند:

- ارزان فروشی

- کم فروشی

- زیرفروشی

- تقلب

- فروش کالا بدون فاکتور

- فروش کالای سرمایه‎ای بدون خدمات پس از فروش

اتحادیه از تاریخ 15 مهرماه توسط بازرسین بر موارد فوق نظارت جدی خواهد داشت و واحدهای متخلف در بار اول به مدت 15 روز پلمپ و بار دوم به واسطه اخلال در نظام کسب و کار طبق قانون نظام صنفی مصوبه مجلس شورای اسلامی پروانه واحد صنفی را ابطال خواهد نمود و در صورت نداشتن پروانه کسب واحد صنفی مذکور پلمپ و به هیچ عنوان مجددا فک پلمپ نخواهد شد.

بنابراین از همکاران علاوه بر رعایت موارد فوق خواهشمند است که در صورت مشاهده ، واحد صنفی متخلف را به اتحادیه معرفی کنند تا با برخورد با اینگونه واحدها بازار کسب و کار سالم همراه با آرامش و رضایت مصرف کنندگان را بوجود آوریم.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :