آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 6039
تاریخ انتشار : 25 بهمن 1390 1:22
تعداد بازدید : 448

Rampage IV Extreme

حرفه ای ترین X79 ایسوس

مادربورد Rampage IV Extreme یکی از قوي ترين مادربوردهای ساخته شده توسط شرکت ایسوس بر اساس چيپ ست X79 است که مدتي است وارد بازار شده است.

فناوران - اين مادربورد از سري حرفه‌اي ROG اين شرکت است به همين علت ايسوس در ساخت آن بيشتر از دو رنگ قرمز و مشکي استفاده کرده است تا همان حس حرفه‌اي بودن را به کاربر القا کند.
اين مادربورد با وجود خنک‌کننده پيشرفته‌اي خود و امکانات قابل‌ توجهي دارد که يکي از بهترين انتخاب‌ها براي گيمر‌ها و کاربران علاقه‌مند به اورکلاکينگ و کار‌هاي حرفه‌اي است.
ايسوس براي مديريت و اورکلاک راحت در اين محصول از قطعه‌اي به نام OC Key استفاده کرده است که با استفاده از اين قطعه سخت‌افزاري کاربر علاوه بر امکان اورکلاک راحت و دقيق‌ مي‌تواند به راحتي ولتاژ‌ها و ديگر موارد سيستم خود را مانيتور کند.
علاوه بر اين ايسوس در اين محصول حسابي به فکر هزینه‌های پرداختی کاربران بوده است و براي همين قابليت کاربردي X-Socket  را در اين محصول استفاده کرده است.
اين قابليت اين امکان را به کاربر مي‌دهد که بتواند از خنک‌کننده‌هاي نسل قبل و يا خنک‌کننده‌هاي نيتروژن مايع که بر اساس سوکت‌های گذشته طراحي شده است، روي سوکت جديد استفاده کند بدون آن که نيازي به صرف هزينه اضافي داشته باشد.
علاوه بر‌ اين Rampage IV Extreme تنها مادربورد موجود است که در حالت Turbo Mode فرکانس تمام هسته‌هاي پردازنده را به حداکثر مقدار خود مي‌رساند که اين موضوع باعث افزايش کارايي سيستم در کاربرد‌هاي مختلف مي‌شود.
 بر اساس اطلاعات ارایه شده اين مادربورد قابليت پشتيباني از حافظه‌هاي DDR3-2400 و در صورت استفاده از حافظه‌های با پشتیبانی XMP با فرکانس 2700 مگاهرتز  و فناوري‌هاي توسعه‌دهنده گرافيکي Crossfire X و SLI را دارد (اين محصول مجهز به رابط PCI-E نسخه سه است.
 همچنين در اين محصول از چهار رابط PCI-E X16 استفاده شده است که در صورت استفاده از چهار کارت گرافيک به صورت x16/x8/x8/x8 کار مي‌کنند).
 به اين موارد بايد سنسور Sub Zero (براي جلوگيري از Cold Bug)، ROG Direct، Extreme Engine Digi+ II، VGA Hotwire و ROG Connect را اضافه کرد تا مجموعه امکانات حرفه‌ای برای کاربران حرفه‌ای
تکمیل باشد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :